V elegantných čiernych šatách pre dobrú vec. Zuzana Čaputová prosí Slovákov o pomoc deťom

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Prezidentka Zuzana Čaputová pravidelne informuje o svojich aktivitách vo svojej funkcie. Pred niekoľkými dňami informovala o peknej veci. 

Článok pokračuje pod videom ↓

S Vianocami sa už mnohým ľuďom spája práve Hodina deťom, kedy sa snažia mnohé celebrity upozorniť na zbierku. Po prvý raz sa však nebude robiť na uliciach. Pri tejto príležitosti sa prezidentka Zuzana Čaputová stretla s maskotom tejto zbierky, Hugom. O všetkom informovala na sociálnych sieťach.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Stretnutie s Hugom

„Prvýkrát v histórii Hodiny deťom sa každoročná zbierka, ktorá je určená na pomoc deťom, neuskutočňuje v uliciach. Rozhodla som sa preto túto šľachetnú myšlienku podporiť online a aj symbolickým stretnutím s maskotom Hugom, aby tohtoročná Hodina deťom nebola tou poslednou.

Ako ma informoval riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska Ondrej Gallo, v aktuálnej situácii enormne stúpa počet detí v akútnom ohrození – či už hovoríme o domácom násilí, zneužívaní, nedostatočnom prístupe k vzdelaniu alebo zdravotnej starostlivosti, a teda priamo úmerne narastá potreba podpory a pomoci tým najzraniteľnejším. Verím, že Slovensko sa opäť spojí a že aj vďaka tohtoročnej internetovej zbierke dokážeme pomôcť deťom, ktoré to potrebujú,“ napísala.

Foto TASR – Michal Svítok

Krásne šaty

Mnohým ľuďom neušiel ani elegantný kúsok v podobe čiernych šiat, ktoré mala prezidentka na sebe. Hoci je pravda, že mnohí ľudia odsudzujú to, že sa často zameriava na to, čo má prezidentka na sebe. Podľa ostatných je to však pochopiteľné, pretože je to žena vo vysokej funkcii, ktorá je istým spôsobom ikonou.

Najnovšie články