Má 92 rokov a do dôchodku sa nechystá. Toto je najstarší pediater, ktorý zadarmo ošetruje deti z chudobných rodín

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Hoci niektorí ľudia už pomaly, ale isto odratávajú dni, kedy konečne nebudú musieť chodiť do práce, pri niektorých ľuďoch to ani zďaleka neplatí. Informovali sme vás o najstaršej chirurgičke, ktorej nezomrel ani jeden pacient. Teraz portál Aleteia informoval o pediatrovi, ktorý sa svojej práce nechce vzdať.

92-ročný Brazílčan Ivan Fontoura je detským lekárom, ktorý sa medicíne venuje už viac ako 60 rokov. Oficiálne možno do dôchodku odišiel, no napriek tomu stále pracuje. Každý pondelok a štvrtok prijíma deti z rodín s nízkymi príjmami. A to zadarmo.

Do úvahy neberie rasu ani finančnú situáciu

Muž s istotou tvrdí, že bude pokračovať v práci tak dlho, ako len bude môcť. Neberie popritom do úvahy finančnú situáciu ľudí a ani rasu. Chce jednoducho pomôcť. „Má obrovské srdce a rád pomáha druhým. Môj manžel chce, aby mali deti slušný a zdravý život,“ povedala jeho manželka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Максим Максименко (@2maxfoto),

Lekárstvo je poslanie

Keď oficiálne odišiel do dôchodku, po šiestich mesiacoch odpočinku a relaxácie pocítil túžbu vrátiť sa naspäť do práce. Podľa neho je lekárstvo poslaním. „Cítim sa šťastný, keď pomáham tým ľuďom, ktorí sa nachádzajú v ťažkej situácii a ešte viac, keď je nakoniec všetkov poriadku. Presne toto znamená byť doktorom,“ povedal.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ary Fontoura (@aryfontoura) on

Niekedy ošetrí denne 40 detí

Práve preto sa spolu s manželkou Evou, ktorá je zdravotná sestra rozhodli, že začnú dobrovoľne opäť praktizovať medicínu. Najprv začali ľuďom pomáhať u seba doma. „Moja žena mi veľmi pomáha. Je to vynikajúca partnerka.“ Pomáha im taktiež aj ministerstvo zdravotníctva. Program má však skutočne bohatý a niekedy sa stane, že ošetrí aj 40 pacientov denne. Vždy však zadarmo.

Bude to robiť, dokým bude môcť

Na to, že má 92 rokov sa cíti dobre, no jediné, čo ho trápi, je bolesť nôh. Tá ho podľa jeho slov trápi vždy ráno, kedy má problém vstať z postele, ale počas dňa sa to všetko zlepší a on je v poriadku. „Dokým budem môcť, budem pokračovať… toto znamená byť lekárom.“ Ivan má jedného syna a štyri vnúčatá, z toho všetky študovali medicínu a ich starý otec je pre ne veľkou inšpiráciou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Nicolás Rojas MD. (@dr.nicolasrojas),

Je úžasné, že existujú ľudia, ktorí svoju prácu aj vo vysokom veku berú ako poslanie. Práve preto by sme si mali brať z lekára príklad. Hlavne vtedy, keď ide o zdravie a o šťastie iných ľudí. Čo si myslíte vy?

3
Komentovať