Má 91 rokov a do dôchodku sa nechystá. Toto je najstaršia chirurgička, ktorej nezomrel ani jeden pacient

Lucia Mužlová

Foto: pixabay

Má za sebou viac ako 10-tisíc operácií a žiadna z nich sa neskončila smrťou pacienta. Dnes už 91-ročná chirurgička Alla Ilyinichna Levushkina ešte ako 89-ročná operovala a nemala v pláne ísť do dôchodku.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Surgeon To Be👩🏻‍⚕️🇦🇮🇦🇱 (@medicalstudeent98) on

Bola najstaršou chirurgičkou vôbec. Aj v úctyhodnom veku vykonávala 4 operácie za týždeň. Počas života sa nevydala, nemala žiadne deti, svoj život zasvätila medicíne. Jej pacienti boli pre ňu všetkým. Bola jednou z najvýznamnejších chirurgičiek v Rusku a všimol si ju aj svet. V osobnom živote sa starala o postihnutého synovca a je vášnivou chovateľkou mačiek, doma ich mala až 8.

Aké je teda jej tajomstvo vitality, dlhovekosti a energie, ktorú mala celý život pri práci? Podľa jej vlastných slov je všetko ale s mierou, smeje sa od srdca a rovnako od srdca si aj poplače. Chirurgia vraj nie je povolanie, je to poslanie a spôsob života, ktorý si vybrala. Svojej práci ostala oddaná až do vysokého veku. Na dôchodku vraj nemá čo robiť. V praxi fungovala sedem desaťročí a každý jej deň vyzeral pomerne rovnako. O 8 ráno začala konzultácie s pacientami, o 11 už bola na operačnej sále.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Age Brilliantly (@agebrilliantlydotorg) on

Tento rok oslávila doktorka 91 rokov, a stále operuje, čo je až neuveriteľné. Síce už má mierne ťažkosti, ktoré idú ruka v ruke s vekom, no pacienti jej plne dôverujú. Táto žena je človek s veľkým srdcom a patrí jej obrovská úcta za to všetko, čo vo svojom obore aj živote dokázala. Svoj život obetovala medicíne, rozhodla sa pre svoju profesiu a obetovala jej všetko.

yourstory.com