Žiarila prezidentka, ale aj jej dcéry. Takto elegantne privítali pápeža po boku svojej mamy, všimli ste si ten detail?

Kristína Hagarová

FOTO TASR - KP SR

Prezidentka Zuzana Čaputová sa včera spolu so svojou rodinou a partnerom stretla s pápežom Františkom. Bol jej pridelený nadpriemerne dlhý čas na rozhovor a zdá sa, že stretnutie bolo veľmi plodné.

Už v nedeľu bolo jasné, že oblečenie prezidentky bude opäť pod drobnohľadom mnohých ľudí. Kým jej zelené šaty zaujali mnohých ľudí aj kvôli silnému posolstvu, symbolu nádeje, zdá sa, že šaty zo včerajšieho stretnutia spôsobili ešte väčší rozruch. Podľa portálu Diva, ktorý vyspovedal návrhára prezidentky, Borisa Hanečku. Podľa neho jej modré šaty obsahujú výšivku Noémi Kolčákovej Szakállovej, ktorá symbolizuje vlny Dunaja. „Vodu, ktorá tečie, ako tok, prichádza a odchádza.“

Foto: profimedia

Skrytý odkaz

Pri voľbe tých správnych šiat musia pri takejto špeciálnej udalosti brať ohľad na protokol, no za šatami prezidentky Zuzany Čaputovej sa väčšinou vždy skrýva význam, ktorý si na prvý pohľad nevšimnete. Mnohým neušlo, že si často oblieka rovnaké šaty na rôzne príležitosti. Čo sa v minulosti bralo ako módny prešľap, je v dnešnej dobe silný odkaz na recykláciu. Takúto komunikáciu často volí aj kráľovská rodina, napríklad Kate Middleton.

Zažiarili aj dcéry

Podľa portálu Boris Hanečka vytvoril oufity aj pre prezidentkine dcéry, Leu a Emmu. Obe mali na sebe elegantné kostýmy, ktoré sa perfektne hodili na takúto udalosť. Obe dievčatá pôsobili formálne a elegantne, no zároveň veľmi trendy. Napriek tomu, že pri návšteve pápeža je dôležité, aby nikto nepôsobil výstredne, dcéram prezidentky sa podarilo pôsobiť veľmi moderne napriek prísnemu protokolu.

0
Komentovať