Svetoznáma hollywoodska herečka šokovala svojich fanúšikov. Oznámila, že bojuje s rakovinou

Hyriaková Kristína

Foto: Profimedia

84-ročná svetoznáma herečka Jane Fonda svojim fanúšikom oznámila, že bojuje s rakovinou. Na sociálnych sieťach tak šokovala mnohých ľudí.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál BBC. Diagnostikovali jej Non-Hodgkinov lymfóm, ktorý poskytuje lymfatický systém. O správu sa podelila so svojimi fanúšikmi na Instagrame, kde tiež povedala, že ju čaká šesťmesačná chemoterapia. „Priatelia, musím sa s vami podeliť o niečo naozaj osobné. Diagnostikovali mi rakovinu a začínam s chemoterapiou. Je to dobre liečiteľný druh rakoviny, až 80 % ľudí sa vylieči, takže mám šťastie,“ napísala.

Rakovinu vníma ako učiteľa

„Tiež mám poistenie, výborných lekárov a liečbu,“ dodala a nezabudla spomenúť, že nie každý má možnosť na kvalitnú liečbu a starostlivosť. Tiež napísala, že sa nechce obmedziť v aktivitách a rakovinu berie ako učiteľa. Naďalej sa plánuje venovať klimatickému aktivizmu, ktorý je jej prioritou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jane Fonda (@janefonda)

Herečka debutovala v roku 1960 a preslávila sa účinkovaním v mnohých filmoch. Jej posledný projekt je seriál Grace a Frankie, ktorý je na Netflixe. Je tiež známa politická aktivistka a už v 60. rokoch sa postavila proti vojne vo Vietname.

Najnovšie články