Tajomstvo dlhovekosti kráľovnej Alžbety II. je odhalené! Týchto 9 potravín nikdy neje a bod č. 6 by sme mali dodržiavať všetci

Zuzana Fulopova

Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta II. tento rok oslávi krásnych 92 rokov. Napriek vysokému veku, je však stále vitálna a plná energie. Ako to robí, že stále vyzerá sviežo a teší sa z pevného zdravia? V čom je jej tajomstvo? 

Článok pokračuje pod videom ↓

Hlavný dôvod spočíva jednoznačne v jej strave. Kráľovná vylúčila zo svojho jedálnička určité potraviny a my vám prinášame informáciu, ktoré to sú!

Cestoviny

pixabay.com

Talianske jedlá, ktoré obsahujú škrob ako špagety a všetky druhy cestovín, budete márne hľadať na kráľovskom stole. Alžbeta II. ich úplne vylúčila zo svojho jedálnička.

Zemiaky

pixabay.com

A keď sme už pri škrobe, platí to aj o zemiakoch. Túto obľúbenú zeleninu vďaka tejto zložke kráľovná nejedáva.

Krvavý hovädzí steak

pixabay.com

Hovoríte si, že toto lahodné mäso je delikatesou pre kráľovský jazýček? Omyl. V britskej kráľovskej rodine ho rozhodne nepodávajú. Kráľovná uprednostňuje skôr grilované jedlá, a to zeleninu, cuketu či brokolicu, alebo zeleninové šaláty.

Biele vajíčka

pixabay.com

Nevie sa prečo, ale Elizabeth neje jedlá z bielych kuracích vajec. Zásadne je iba hnedé vajíčka alebo prepeličie.

Cesnak a cibuľa

Napriek tomu, že tieto dve potraviny sa považujú za zdravé, kráľovná ich zo svojho jedálnička vylúčila. Kuchár Jej Veličenstva sa musel naučiť variť jedlá bez cibule a cesnaku, aj keď ich pôvodný recept obsahuje.

Chlieb

pixabay.com

Kráľovná taktiež uprednostňuje miesto klasického chlebíka s maslom sendvič s džemom.

Zelenina a ovocie

pixabay.com

Elizabeth striktne dodržiava princíp zdravej výživy, ktorý je v zásade konzumácie zeleniny a ovocia kvitnúceho v sezóne. Predchádza tým konzumácie chemicky upravených potravín. Napríklad také mango, ktoré zbožňuje, si necháva dovážať od januára do mája z Thajska a od augusta do októbra z Egypta.

Prezradíme vám aj malú kuriozitu jej Veličenstva – banány nekonzumuje tradičným spôsobom, ale je ich po malých kúskoch, elegantne vidličkou.

Čaj s cukrom

pixabay.com

Tradične v Británii sa nepije čaj s cukrom, ale s mliekom. A tak je tomu aj na kráľovskom dvore. Kráľovná si k tomuto nápoju dopraje aj čokoládu.

Teraz už viete tajomstvo dlhovekosti kráľovnej Alžbety II. Myslíte si, že vylúčenie týchto potravín z jedálnička má prospešné účinky pre organizmus? A ak áno, vedeli by ste sa aj vy vzdať niektorých z uvedených surovín? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: 8 vecí, ktoré by mala vedieť každá žena. Takto sa mení menštruácia s pribúdajúcim vekom

                                                                                        zdroj: babskeveci.sk (Zuzu) sovkusom.ru

Najnovšie články