Obľúbená herečka a speváčka zverejnila fotku s dcérou a pobúrila mnohé matky. Za toto ju okamžite skritizovali

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (hilaryduff)

Hilary Duff, obľúbená herečka a speváčka, sa dostala pod paľbu kritiky po tom, čo bolo na sociálnych sieťach zverejnené video, na ktorom je jej 3-ročná dcéra Banks v aute bez autosedačky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál FoxNews, herečka vyvolala na sociálnych sieťach virálnu diskusiu. Video zdieľala jej kolegyňa Molly Bernard a bola na ňom malá Banks, ktorá sedela na zadnom sedadle idúceho auta bez autosedačky. Netrvalo dlho a mnohí ľudia vyjadrili obavy o bezpečnosť dieťaťa, pretože dieťa by malo byť v autosedačke, keďže ešte nie je vo veku, kedy stačí len bezpečnostný pás.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hilary Duff (@hilaryduff)

Upozornili na bezpečnosť

Zákon v Kalifornii, kde Hilary Duff žije, je podobný ako na Slovensku. Dieťa mladšie ako dva roky musí byť pripútané v autosedačke v smere jazdy, staršie a vyššie deti môžu byť v podsedáku a pripútané. Hilary sa k celej veci nevyjadrila. Okrem trojročnej Banks má Hilary ešte 9-mesačnú dcérku Mae a 9-ročného syna Luca, ktorého má so svojím bývalým manželom. Nie je to pritom prvý raz, čo Hilary vyvolala kontroverziu v jej rodičovstve na sociálnych sieťach.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený molly bernard (@bollymernard)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hilary Duff (@hilaryduff)

Dcéram nechala prepichnúť uši

Pred niekoľkými mesiacmi na Instagrame zverejnila, že svojmu bábätku nechala prepichnúť uši, podobne ako predtým svojej staršej dcérke. „Čakám, kedy ma internet zase označí za zneužívateľku detí,“napísala. Okolo prepichovania uší v malom veku je v poslednej dobe množstvo diskusií, pričom mnohí ľudia tvrdia, že by matky mali nechať svoje deti rozhodnúť až vtedy, keď budú staršie.