15+ prísnych pravidiel, ktoré musí od narodenia dodržiavať každý člen kráľovskej rodiny! Z bodov č. 3 a 8 som bola naozaj v šoku!

KatkaR

Každá rodina má súbor zásad, pravidiel, rituálov či zvyklostí, ktorými sa riadi, a na ktoré jednoducho nedá dopustiť. Výnimkou určite nie je ani tá vaša. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, akými pravidlami sa riadi kráľovská rodina? Myslíte si, že sa v niečom líšia od pravidiel tej bežnej, nekráľovskej? My sme sa pozreli na to, ako to teda v skutočnosti je a prinášame vám zoznam tých najzaujímavejších zistení.

Článok pokračuje pod videom ↓

Seďte ako kráľovná

instagram.com

Ak máte pri sedení rada prekrížené nohy, možno vás bude zaujímať, že táto poloha nie je podľa kráľovských zvykov úplne vhodná. Ženy, aspoň tie s kráľovským titulom, by totiž mali sedieť so spojenými kolenami, prípadne s prekríženými členkami a nohy by mali mať naklonené na jednu stranu.

Aspoň dve deti

Kráľovské rodiny majú tradične 2 deti. Pod pojmom tradične myslíme tentokrát tradíciu, ktorá trvá už asi 60 rokov. Samozrejme, nikto nezakazuje kráľovskému páru, aby splodil aj tretieho, štvrtého či piateho potomka. Avšak, v kráľovskej rodine sa (skoro) vo všetkých prípadoch potvrdilo pravidlo dvoch. Výnimku tvorí kráľovná Alžbeta II. s vojvodom z Edinburghu a v očakávaní tretieho potomka sú aj Kate a William.

Monopoly? Ani náhodou!

Áno, reč je o obľúbenej doskovej hre, ktorú ste si už minimálne raz určite zahrali aj vy v kruhu svojej rodiny. V roku 2008 venovala Leeds Building Society hru Monopoly princovi Andrewovi, synovi kráľovnej Alžbety, ktorý ju však odmietol so slovami: “U nás doma nemáme dovolené hrať Monopoly. Je to príliš zlomyseľné.“ Tento výrok odvtedy vŕta v hlave nám všetkým. Čo tým vojvoda z Yorku asi myslel? Narážal snáď na priveľkú súťaživosť niektorých členov kráľovskej rodiny?

Pohlavie dieťaťa je tajomstvom

A platí to až do narodenia. Verejnosť je teda niekoľko mesiacov v očakávaní a má veľký priestor na dohady, domnienky a predpoklady. Osobitá pozornosť je vtedy venovaná napríklad farbám outfitov, ktoré má budúca matka práve na sebe.

Ako kráľovná, tak aj ja

Pri oficiálnych ceremóniách sa všetci prispôsobujú správaniu kráľovnej. Platí to napríklad aj pri stolovaní. Keď skončí s jedením kráľovná, všetci ostatní prítomní musia tiež.

Pri pôrode môžu byť prítomné iba ženy

pixabay.com

Toto pravidlo je dodržiavané najmä z dôvodu, že pôrod je výsostne ženská záležitosť. Aj keď tento proces prebieha doma, manžel nemôže byť v žiadnom prípade blízkosti svojej manželky.

Etiketa pitia čaju

pinterest.com

Je všeobecne známe, že kráľovská rodina si svoje čajové posedenia skutočne vychutnáva, a robí to so všetkou eleganciou. Dáva si pritom záležať na správnom držaní čajovej šálky – uško by malo byť držané zhora palcom a ukazovákom a zospodu prostredníkom. Malíček by nemal byť použitý vôbec.

Čierny outfit musí byť vždy poruke

Keď člen kráľovskej rodiny cestuje do zahraničia, musí mať vo svojej batožine bezpodmienečne zabalený aj čierny outfit. Pýtate sa prečo? Dôvod je jednoduchý, no možno i trochu morbídny. Túto zásadu totiž dodržiavajú z dôvodu možného úmrtia niektorého z príbuzných počas ich zahraničného pobytu. Outfit by potom vytiahli v čase svojho návratu do Anglicka.

Na dĺžke záleží

Najmä čo sa týka dĺžky nohavíc. Dlhé nohavice totiž môžu v kráľovskej rodine nosiť iba dospelí muži, a to bez ohľadu na aktuálne ročné obdobie.

Slávnostná salva na počesť malého princa alebo princeznej

pixabay.com

Ihneď po narodení sa rozoznie krajinou hromadný výstrel na počesť novonarodených potomkov a ich rodičov. V blízkosti Tower Bridge odoznie 62 rán a v blízkosti Buckinghamského paláca je to 41 výstrelov.

Odmietanie plienok

pixabay.com

Táto zásada vám možno príde trochu zvláštna, avšak kráľovská rodina svojim potomkom nevymieňa tradičné detské plienky, na aké sme zvyknutí. Používajú totiž textilné plienky.

Krst novorodencov

Tento akt je rodinnou záležitosťou a účasť akýchkoľvek médií na ňom je striktne zakázaná. Krst prebieha buď v Buckinghamskom paláci alebo v kostole, ktorí vyberú rodičia a krstení novorodenci majú na sebe šatočky, ktoré mala na sebe v roku 1841, pri svojom krste, kráľovná Viktória.

Precízny výber opatrovateľky

Predtým, než si kráľovský pár vyberie opatrovateľku pre svoje potomstvo, posiela ju na rôzne kurzy. Na tých nepredvádza iba svoje schopnosti a skúsenosti týkajúce sa opatrovania a starostlivosti o deti, ale rovnako ju tu učia rôzne pravidlá a oboznamujú ju s bezpečnostnými opatreniami, či dokonca s niektorými bojovými umeniami.

Narodeniny kráľovnej

Čo sa týka oslavy narodenín Alžbety II., na tej musí byť prítomný každý člen kráľovskej rodiny, a to bez ohľadu na to, či mal nejaké iné plány, napr. naplánovanú dovolenku alebo zahraničnú cestu. Oslavy sa jednoducho musia zúčastniť úplne všetci, bez výnimky.

Žiadna komunikácia s bežnými ľuďmi

Keď ste raz členom kráľovskej rodiny, nesmiete komunikovať s obyčajnými ľuďmi – aj keď sa jedná o vašich príbuzných. Ako je však známe, vojvodkyňa Kate toto pravidlo porušila. Vieme, že so svojou rodinou trávi množstvo času.

Dojčenie

pixabay.com

Každá matka v kráľovskej rodine svojho potomka kojí materským mliekom. Samozrejme, aj tu existuje výnimka – kráľovná Viktória totiž verila, že dojčenie robí ženu hlúpou.

Darčeky z celého sveta

Každé dieťa miluje darčeky, no kráľovským deťom sa ich možno niekedy vidí až priveľa. Dostávajú ich totiž kvantum a prichádzajú z celého sveta – od hláv štátov i od obyčajných ľudí. Niekedy sa jedná o bežné hrkálky, inokedy o luxusné značky oblečenia a doplnkov. Niektoré z nich zostávajú v rodine a iné putujú na charitu.

Podanie ruky

Hovorí sa, že spôsob, akým potrasiete rukou, prezrádza veľa o vašej osobnosti. Takže ak to chcete urobiť správnym, povedzme že kráľovským spôsobom, dodržte nasledovné: partnerovi sa pri podávaní ruky pozerajte priamo do očí, pevne uchopte jeho ruku (dajte však pozor, aby váš pevný stisk nebol bolestivý), jeden až dvakrát potraste (viackrát sa neodporúča) a žiarivo sa usmejte!

Máte vo svojej rodine vlastné pravidlá a zásady, ktoré dodržiavate stoj čo stoj? Prípadne ste počuli o nejakých ďalších, ktoré dodržiava kráľovská rodina? Dajte nám vedieť.

Pozri aj: Chcete vyzerať ako módna ikona? Toto je TOP 15+ farebných kombinácií, ktoré by mala poznať každá správna nákupná maniačka

zdroj: babskeveci.sk (Katuš)

Najnovšie články