Nie je to dokonalá postava ani zmyselná vôňa. 9 najlepších kvalít žien, ktoré priťahujú mužov ako magnet

Lucia Mužlová

Stretávame sa s nimi každý deň. Stereotypy, ktoré sú v našich hlavách, srdciach a životoch zakorenené a často nám bránia v tom správnom pohľade na svet. Stačí sa pozrieť na tému krásy. Spýtajte sa mužov, čo sa im na ženách páči. Odpoveď, ktorú asi očakávate je samozrejme štíhle a dlhé nohy, blond vlasy, pekné pery. Ako je to však naozaj? Zhodujú sa ich odpovede s tými, ktoré ste si dali v hlave vy?

Aj vedecké štúdie ukazujú, že mužom sa vlastne páčia úplne iné kvality, ako si ženy myslia. Samozrejme, sympatické a krásne ženy vzbudzujú pozornosť a skutočne mužov vzrušujú. Je to však len biológia a chémia. Pozrime sa na trochu iné parametre.

Dlhé vlasy

Foto: unsplash

Dlhé, lesklé a husté vlasy z vás robia nie len atraktívnu ženu, ale pre muža sú jasným signálom o vašom dobrom zdraví. To neznamená, že keď nevlastníte leviu hrivu, je na tom niečo zlé. Vlasy nemusíte mať dlhé, stačí, aby pôsobili zdravo a boli upravené. Prvý dojem je dôležitý a netreba ho podceňovať.

Vôňa

Foto: unsplash

Ak raz nájdete svoju ideálnu vôňu, máte vyhraté. Mala by to byť ženská a sofistikovaná vôňa, ktorá vás bude s mužmi spájať. V skutočnosti to, čo muži cítia najradšej je vaša vlastná vôňa a feromóny, ktoré vylučujete prirodzene. V mužovom mozgu indikujú to, že máte schopnosť mať zdravé potomstvo. Je to ale dvojsečná zbraň, pretože taktiež môžu hovoriť o vašom horšom zdraví. Preto by ste mali byť najmä v psychickej pohode a starať sa o seba s láskou.

Proporcie tváre

Foto: unsplash

Čím ich máte krajšie a ideálnejšie, tým lepšie. Muži obľubujú plné pery, zdravú farbu v lícach a zvodný pohľad. Ak máte atraktívnu tvár, v mužoch to evokuje pocit, že máte dobrý genetický materiál. Dobré gény rovná sa zdravé a dobré potomstvo. Hovorili sme vám, že je to všetko chémia a biológia.

Zuby

Foto: unsplash

Pekné, rovné a biele zuby, to je niečo, čo priam srší príťažlivosťou. Okrem toho, žena, ktorá má pekné zuby sa nikdy nebude hanbiť za svoj úsmev. V USA sa uskutočnil experiment, kde mužom ukazovali fotografie žien, kde im boli vidieť zuby. Ukázalo sa, že to pre nich bol jeden z najdôležitejších faktorov, keď posudzovali mieru ich sympatie. Zaujímavé však je, že krivé alebo žlté zuby sú asi tak sympatické, ako príliš vybielený úsmev. Aj preto by ste sa nemali nechať zlákať ich bielením. Stačí zdravý a atraktívny úsmev.

Dlhé ruky

Foto: unsplash

Mnohí ľudia považujú dlhé ruky za oveľa atraktívnejšie ako dlhé nohy. Dávajú im pocit milosti a bezpečia.

Hlas

Foto: unsplash

Rôzne štúdie dokázali, že muži dávajú prednosť ženskému hlasu, ktorý je posadený vyššie. Koniec koncov, čím vyššia hladina estrogénu, tým vyšší hlas. Ak vám však matka príroda nenadelila tenký ženský hlások, nenechajte sa vyviesť z rovnováhy. Dôležitá je aj intonácia a tempo reči.

Rovná chrbtica

Foto: unsplash

Dobré držanie tela láka mužov oveľa viac ako veľké prsia alebo zadok. Vizuálne ak máte dobrý postoj, zadok máte atraktívnejší, pás užší a hrudník vypnutý. Aj to je znakom vášho dobrého zdravia.

Červená farba

Foto: unsplash

Červená mužov priťahuje priam neskutočne. Vsaďte na pekné červené šaty alebo červený rúž, či spodné prádlo. Podvedome tým dáte najavo, že ste pripravená nadviazať kontakt.

Proporcie tela

Foto: unsplash

Mužov najviac láka tvar presýpacích hodín. Je to pomer 7:10, ktorý v mužoch vzbudzuje signál, že žena bude dobrou matkou. Prinajmenšom na to podvedome myslia. To však neznamená, že takú ženu aj v skutočnosti hľadajú.

Ak si chcete nejakého muža získať, stačí, ak sa budete sama so sebou cítiť dobre. Vyzdvihnite všetko, čo je na vás pekné a za nedostatky sa nehanbite. Nemusíte sa prispôsobovať štandardom a stereotypom. Buďte sama sebou a milujte sa taká, aká ste. Potom vás bude milovať aj vaša polovička.

Pozri aj: Najlepší prázdninový tip: Vyskúšajte so svojím dieťaťom túto aktivitu a zažije leto, na ktoré bude ešte dlho spomínať

Lucia M.

Najnovšie články