Správa, ktorú nikto nečakal. Kráľovná Alžbeta má Harryho a Meghan postaviť pred súd

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Zdá sa, že pohár trpezlivosti pretiekol aj u kráľovnej. Uprostred ďalšieho množstva útokov zo strany Harryho a Meghan sa objavila správa, ktorá však mnohých ľudí zaskočila. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Zdá sa, že kráľovná podnikla kroky, kedy sa môže spolu s Harrym a Meghan postaviť pred súd. Informoval o tom portál The Sun, podľa ktorého dala Alžbeta príkaz na to, aby právnici pripravili stratégiu, ako čeliť ďalšiemu napádaniu zo strany Harryho a Meghan. Portál uviedol, že podľa ich zdroja je jednoducho limit, koľko dokáže kráľovská rodina zniesť a oni dvaja ho už začínajú výrazne prekračovať.

Foto: TASR/AP

Došla jej trpezlivosť?

Vrásky na tvári všetkým robí hlavne Harryho kniha, ktorá má zachytávať dianie v kráľovskej rodine a nikto poriadne nevie, o čom bude. Práve toto berie kráľovná ako varovanie a chce sa na to pripraviť, keby došlo na úražku cti či súkromia. Pokiaľ bude v knihe niekto priamo osočovaný alebo obviňovaný, môže sa stať, že zakročia.

Foto: TASR/AP

Obávajú sa knihy

Do úvahy sa berie aj rozhovor s Oprah, kde odhalili naozaj veľmi veľa vecí, pričom niektorí členovia kráľovskej rodiny sa ohradili, že spomienky môžu byť skreslené a každý vidí situáciu zo svojho uhla pohľadu. Tento krok kráľovnej by znamenal, že vo veku 95 rokov prvý raz poruší svoje pravidlo „nesťažuj sa a nič nevysvetľuj“. Harryho a Meghan vraj zarazilo to, že kráľovská rodina ešte stále neriešila rasizmus, na ktorý v rozhovore upozornili.

Zatiaľ nie je jasné, čo presne bude Harryho kniha obsahovať, jej vydanie je však naplánované na budúci rok.