Vo veku 52 rokov včera večer zomrela hviezda seriálu Beverly Hills 90210 Luke Perry

Lucia Mužlová

Foto: TASR (Chris Pizzello/Invision/AP)

Len pár dní pred tragickou udalosťou sa herec Luke Perry ocitol v nemocnici. Postihla ho silná mŕtvica. Zomrel včera vo veku 52 rokov. Oznámil to jeho manažér Arnold Robinson, ktorého citujú tlačové agentúry AP a AFP.

Pri hercovi boli v jeho posledných chvíľach blízki rodinní príslušníci vrátane rodičov, detí, súrodencov, snúbenice a bývalej manželky. Perryho hospitalizovali minulý týždeň v stredu, keď do hercovho domu v losangeleskej štvrti Sherman Oaks privolali záchranku. Perry v danom čase nakrúcal scény do seriálu Riverdale.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BEVERLY HILLS 90210 (@beverlyhills90210.tv) on

Zhodou okolností v rovnaký deň spoločnosť Fox Broadcasting Company oznámila, že plánuje obnoviť seriál Beverly Hills 90210; Perry v ňom hral Dylana McKaya. Hoci Perry nebol potvrdený pre nové diely, jeho bývalí kolegovia Jason Priestley, Jennie Garthová, Brian Austin Green, Tori Spellingová a Ian Ziering podpísali kontrakt o účinkovaní.

Rodákovi zo štátu Ohio priniesol najväčšiu slávu práve tento seriál z rokov 1990-2000. Perry okrem neho účinkoval aj v niekoľkých filmoch – 8 sekúnd (1994), American Strays (1996) či Piaty element (1997). Objavil sa aj v kriminálnom seriáli Oz a nadaboval niekoľko animovaných snímok.

Najnovšie články