Žena sa dievčatka v Tescu opýtala jednu otázku. Po jej odpovedi rodine zaplatila celý vianočný nákup

Kristína Hagarová

Foto: RickRichards [CC BY-SA]

Pred Vianocami sa v mnohých ľuďoch prejavujú láskavé srdcia, ktoré chcú pomôcť. Aj keď by bolo skvelé, keby to ľuďom zostalo aj počas celého roka, tieto malé či veľké gestá zostávajú v nás po celý čas. Dôkazom je aj tento príbeh, ktorý sa odohral počas vianočných nákupov v Tescu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál Tyla, ktorý upozornil na príbeh jednej zahraničnej rodiny, ktorá sa rozhodla ho povedať svetu. Vianoce sú čas na rozdávanie. Pre mnohých je to ťažké obdobie, kedy si nemôžu dovoliť všetko, čo by chceli. Rodina informovala o tom, ako jej cudzí človek zaplatil celý vianočný nákup po tom, čo sa ich malej dcérky spýtal či verí na Santu.

Dievčatka sa spýtala len jednu otázku

„Deti mi pomáhali dávať veci do tašiek, keď za nami prišla jedna pani a rozprávala sa s jedným z mojich detí. Spýtala si jej či verí na otca Vianoc alebo na Santu. Moja dcéra jej povedala áno, na čo žena povedala, že nám zaplatí nákupy. Jasné, že som reagovala, že nie aj keď som bola ohromená. Ona však bola neoblomná,“ prezradila mama Beth.

Foto: unsplash

Krásne gesto ľudskosti

Beth a jej manžel majú spolu sedem detí, z toho päť je adoptovaných. Vianoce sú pre nich masívne drahým obdobím, najmä teraz, vzhľadom na rastúce ceny takmer všetkého. „Trvala na zaplatení a neprezradila nám, prečo. Nepovedala nám ani to, ako sa volá. Povedala len, že pracuje v banke a má za sebou dobrý rok, a to je všetko. Objala som ju a bola to.“ Zároveň prezradila, že jej manžel nedostal zaplatené a ich situácia je ťažká, ale neznáma žena o tom nemala odkiaľ vedieť.

Foto: unsplash

Žene by chcela poďakovať

Za nákup zaplatila 140 libier, čo je takmer 160 eur. Beth dodala, že nemala čas to spracovať, no rada by bola, aby neznáma žena vedela, aká jej je neuveriteľne vďačná za to, čo pre nich urobila a hlavne vo svete, kedy ľudia všetko berú len pre seba a sú zahľadení do seba.

„Chcela by som jej povedať, ako veľmi to našej rodine pomohlo a aké požehnanie to pre nás je, a to nielen, čo sa týka nákupu, ale dalo nám to pocit radosti, čo je úžasné. Videli sme krásnu stránku ľudstva v čase, kedy je všade veľa negativity,“ povedala.