Mamička zo Slovenska zverejnila svoj status a spôsobila ošiaľ. Takýto tvrdý odkaz má pre všetky biomatky

Hyriaková Kristína

Foto: flickr

Mamičky sú veľmi špecifická skupina na internetových fórach. Asi len málokde existuje viac negativity a súdenia, ako práve v komunite matiek.

Článok pokračuje pod videom ↓

Sto ľudí, sto chutí. Každá matka má iné metódy na to, ako vychovávať dieťa. Každé dieťa je iné a na každé platia iné pravidlá. Všetci však majú možnosť si vychovať dieťa podľa svojich predstáv. Keď sa však dostanete do tejto komunity, veľmi rýchlo pochopíte, že mamičky veľmi rady odsudzujú všetko, čo sa im nepáči. Najnovšie sa mnohých dotkol príspevok mamičky na stránke Priznania žien.

Foto: maxpixel

Som obyčajná mama

„Milé mamičky! Na začiatok podotýkam, ja sama som mama 2och malých detí (6 a 2 roky) a som členom niekoľkých mamičkovských fór na fb. Ale to, čo podaktoré stvárate a ako sa vyjadrujete mi normálne dvíha dekel!!! Nie som žiadna premotivovaná, montessori, bio, raw a neviem aká matka. Som taká obyčajná, normálna mama, čo nechytá hysák, keď jej dieťa zje trochu piesku alebo si zašpiní nohavice atď.

Foto: pixabay

Moje deti jedia zdravo, ale nepreháňam to

Snažím sa, aby jedli zdravo, ale občas im dovolím aj “zhrešiť”, ale bože chráň, aby to nejaká bio mamička zbadala lebo ma ide ukameňovať, že aký “sajrajt” dávam svojím deťom. Lebo raz za mesiac im dám jedného brumíka, alebo staršiemu dovolím hranolky výnimočne… Na tých fórach, keď vidím tie pojmy tehuľka, máme 36 mesiačikov (3 roky sa píše prosím pekne) alebo nebodaj keď napíše niektorá že moje dieťa má 3 a pól roka, to ma už ide fakt vystrieť od hrôzy! PÓL je akurát tak severný, kde žije Santa Claus, vaše dieťa má 3 a POL roka!!! Nosíte rúško a nie rúšku!!!!

Foto: pixabay

Prepáčte mi moje ocd, čo sa teraz prejavilo, aj ja robím chyby, ale keď idem niekde písať a niekto ma upozorní, že píšem ako negramotná Esmeralda, ktorá sa nevie ani podpísať, iba XX tak sa trošku uvedomím a zamyslím sa. Namiesto bio krémikov a bio chrumiek by som si na vašom mieste kúpila slovník! A investovala do svojho vzdelania! Potom sa človek čuduje, že tie 286 mesačné deti, čo máte sa nevedia normálne vyjadrovať. Prepáčte môj výlev, snáď som vás nepohoršila.“

Čo hovoríte vy? Aký spôsob pri výchove detí preferujete? A patríte medzi matky, ktoré sa snažia poradiť druhým? Tento status má za niekoľko hodín takmer dvetisíc reakcií.

Najnovšie články