Učiteľka rodičom tvrdila, že ich syn neustále vyrušuje. 9-ročnému chlapcovi pomohla reštaurácia, dovolí mu kresliť po stenách

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (thedoodleboy.co.uk)

V deťoch by sme mali podporovať ich talent za každú cenu. Nech sa deje čokoľvek, mali by ste si byť istý, že keď ide o vaše deti, na ničom nezáleží viac. Určite by ste v nich nemali potláčať niečo, čo ich môže baviť po celý život.

Portál Bored Panda informoval o rodičoch, ktorí svojho syna podporovali za každú cenu, a to napriek tomu, že sa kvôli tomu dostal do problémov. Deväťročný Joe Whale mal na rodičov šťastie. Podporovali jeho talent v kreslení napriek tomu, že mal z toho problém, keďže si čmáral aj počas hodiny. Neskôr ho poslali do umeleckej triedy a jeho schopnosti si všimli všetci okolo neho. Pozvali ho, aby vyzdobil jedáleň v reštaurácii v anglickom meste Shrewsburry.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Doodle Boy (@thedoodleboy.co.uk),

Syn vždy miloval kreslenie

Teraz je známy ako Doodle Boy a má svoje vlastné webové stránky a aj sociálne profily, ktoré ukazujú jeho úžasné umenie. Podľa jeho otca Grega jeho syn vždy kreslenie miloval a taktiež bol zaradený do zoznamu nadaných detí, keď mal štyri roky. Do zoznamu bolo zaradené aj jeho identické dvojča Jesse. Podľa neho trvalo Joeovi 12 hodín, kým ilustroval stenu v reštaurácii.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Doodle Boy (@thedoodleboy.co.uk),

Joea vedie otec

Ako rodič, ktorý v svojom dieťati nepotlačil talent, má tiež niekoľko rád pre ostatných. „Poradil by som rodičom, aby povzbudzovali svoje deti, aby vždy sledovali svoje vášne a sny, pozrite sa po rôznych skupinách v miestnej komunite,“ povedal. Keď majú deti problémy v škole, niektorí rodičia majú tendenciu to, čo problém spôsobilo, ihneď zastaviť. Iní však veria, že talent je potrebné podporiť a že musia svojmu dieťaťu umožniť rozvíjať sa a dopriať mu kreatívny priestor. Joea teraz vedie jeho otec a ukazuje mu, ako ísť za svojím srdcom. Nikto by však netušil, že ako deväťročný už dostane svoje prvé zamestnanie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Doodle Boy (@thedoodleboy.co.uk),

Určite je pre mnohých rodičov ťažké zistiť či ide o vášeň, alebo len o momentálne vzplanutie, ktoré po pár dňoch prejde. Avšak, je skutočne veľmi dôležité deťom ukázať, že podpora je to najdôležitejšie, čo môže človek dostať. A nezáleží na tom či ste dieťa, alebo dospelý človek. Podpora je najdôležitejšia.

Najnovšie články