AKTUÁLNE: Na Slovensku pribudlo 41 nových prípadov nákazy koronavírusom

Lucia Mužlová , TASR

Foto: TASR – Milan Kapusta

Na Slovensku pribudlo 41 nových prípadov nákazy koronavírusom, doteraz sa tak zaznamenalo 2021 pozitívnych vzoriek.

K včerajšiemu dňu to bolo 1980 pozitívnych a 240 229 negatívnych vzoriek. Za včerajší deň otestovali 3333 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 1538 pacientov. Na Slovensku celkovo evidujeme 28 úmrtí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií a stránka korona.gov.sk.

Rusko oznámilo, že vyvinulo vakcínu proti novému druhu koronavírusu

Rusko vyvinulo vakcínu proti novému druhu koronavírusu. Moskovskému týždenníku Argumenty i Fakty to v utorok povedal prvý námestník ruského ministra obrany Ruslan Calikov s tým, že vakcínu vyvinuli armádni odborníci a vedci v Gamalejovom národnom výskumnom centre epidemiológie a mikrobiológie.

„Už prebehlo konečné vyhodnocovanie výsledkov testovania našimi špecialistami a vedcami v národnom výskumnom centre… Všetci (testovaní) dobrovoľníci si voči koronavírusu vytvorili imunitu a cítili sa normálne. Takže prvá domáca vakcína voči novému koronavírusu je hotová,“ povedal Calikov.

Ruské ministerstvo priemyslu a obchodu informovalo agentúru TASS, že 30. júna predložilo ministerstvu zdravotníctva dokumenty potrebné na registráciu vakcíny.

Rezort zdravotníctva povolil v júni klinické testovanie tekutých a lyofilizovaných vakcín, ktoré vyvinulo Gamalejovo národné výskumné centrum epidemiológie a mikrobiológie v spolupráci s výskumným inštitútom ruského ministerstva obrany.   Tekutú vakcínu testovali na vzorke 43 dobrovoľníkov, rovnako ako aj lyofilizovanú vakcínu.

1
Komentovať