V tomto slovenskom meste dostanú rodičia pri narodení dieťaťa stovky eur. Ostatní o tom môžu len snívať

TASR

Foto: unsplash

Jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa v Brezne bude 400 eur. O zvýšení rozhodli mestskí poslanci na svojom ostatnom zasadnutí, keď schválili úpravu všeobecne záväzného nariadenia, ktorou sa menia podmienky poskytnutia príspevku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom brezniansky primátor Tomáš Abel na sociálnej sieti. „Našou snahou je zvýšiť atraktivitu mesta pre obyvateľov a jedným z krokov, ako to dosiahnuť, je aj priama podpora mladých rodín. Chceme ich motivovať, aby žili a vychovávali deti v našom meste,“ konštatoval Abel.

Mesto príspevok vypláca už roky

Jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa mesto vypláca už sedem rokov. Štandardne slúži ako nástroj na podporu rodičovstva na celoštátnej úrovni. „My sme sa už v roku 2016 rozhodli ísť nad rámec tejto pomoci a prijali sme právnu úpravu, ktorá umožňuje rodinám po splnení stanovených podmienok požiadať o finančné prostriedky, ktoré im majú pomôcť lepšie zvládnuť novú životnú situáciu,“ zdôraznil primátor.

Obyvatelia musia o príspevok požiadať

Žiadateľ musí mať v čase podania žiadosti trvalý pobyt v meste Brezno. Vzťahuje sa to na oboch rodičov vrátane dieťaťa. Ďalšou podmienkou je udržateľnosť trvalého pobytu tri roky odo dňa vyplatenia príspevku. O ten treba požiadať písomne na predpísanom tlačive, ktoré je k dispozícii na webovej stránke mesta alebo na mestskom úrade na odbore starostlivosti o obyvateľa.

Najnovšie články