Ocenia to domáci aj turisti. Aj tieto ďalšie obce sa pripoja a budú mať internet zadarmo pre všetkých

TASR

Foto: flickr/pixabay

Kľak a Hrabičov (okres Žarnovica) sa pripoja k obciam pokrytým bezplatným širokopásmovým internetom. Obe uspeli v rámci výzvy Wifi pre teba a získali finančné prostriedky na vybudovanie wifi prístupových bodov na verejných priestranstvách. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🇧🇮🇰🇪🇷 🔥 (@_.nklsbnr) on

Bezplatný internet podľa starostu Kľaku Ľuboša Haringa ocenia nielen domáci, ale aj chalupári, návštevníci a turisti, ktorí do obce smerujú. „Do popredia sa stále viac dostáva význam Pamätníka SNP, pri ktorom je jedno z miest, kde bude prístupový bod umiestnený. Aj vďaka internetu si budú môcť návštevníci dohľadať ďalšie informácie o týchto udalostiach priamo na mieste,“ poznamenal Haring.

V obci vytypovali celkom desať lokalít, kde budú umiestnené prístupové body. „Zaradili sme do nich aj niekoľko miest, ktoré sú zároveň na trase Kľakovského náučného chodníka,“ dodal Haring. Obec na projekt získala 14.250 eur, sumou 750 eur prispeje z vlastného rozpočtu. Vo výzve bola úspešná aj neďaleká obec Hrabičov. Wifi prístupové body tiež vybudujú na desiatich miestach, v centre dediny, ale napríklad aj v lokalite Hríbovci či pri Múzeu lesnej železnice v časti Pilka. Na projekt získala obec 13.775 eur, z vlastného rozpočtu prispeje sumou 725 eur.

0
Komentovať