Konšpirátori kruto zneužili smrť moderátora Jula Viršíka. Neuveríte, s čím spojili jeho úmrtie

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Hoaxy a podvody - Polícia SR)

Smrť obľúbeného moderátora Jula Viršíka zasiahla pred niekoľkými dňami jeho blízkych, ale aj fanúšikov. Mal 56 rokov a zdanlivo žiadne zdravotné problémy.

Polícia Slovenskej republiky upozornila na konšpiráciu a hoax, ktorá sa v súvislosti s jeho náhlym úmrtím začala šíriť po sociálnych sieťach. Stránka Hoaxy a podvody SR upozornila na príspevok, ktorý na Facebooku zdieľala už stovka ľudí. Hovorí sa v ňom, že smrť moderátora spôsobilo to, že sa nechal zaočkovať vakcínou AstraZeneca proti koronavírusu.

„Náhla smrť obľúbeného moderátora Jula Viršíka určite zasiahla každého z nás. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť celej rodine a pozostalým. Julo Viršík bol a zostane legendou slovenského éteru a bude nám všetkým nesmierne chýbať. To, že jeho smrť využije aj slovenská dezinformačná scéna je naozaj nechutné. Užívateľský profil Ján Bielčik (ktorého pestrý profil obsahuje konšpiráciu za konšpiráciou) zverejnil screenshot statusu nebohého Jula Viršíka z 18.04.2021, kde známy moderátor správne nabáda ľudí aby sa išli očkovať.

Nechal sa zaočkovať

„Moderátor sa dal zaočkovať vakcínou od spoločnosti AstraZeneca, ako o tom sám písal: „Nedávno na mňa prišiel rad. Neriešil som, čo to bude. Už dávnejšie som povedal, že mi je jedno, aká vakcína sa mi ujde. Môže byť aj Made In Zimbabwe, ak bude mať všetky certifikáty platné v Európskej únii. Ušla sa mi AstraZeneca a bolo to bez problémov, ak nerátam mierne zvýšenú teplotu, ktorá sa po chvíli vrátila do normálu.

Teším sa už na druhú dávku a dúfam, že nás čaká lepšie leto, než to minulé.“Užívateľský profil Ján Bielčik náhlu smrť moderátora bez štipky úcty zvrhol na šírenie svojej konšpirácie. Do svojho statusu napísal toto: Julo Viršk – moderátor Rádia RockFM … Astra Zeneca!!! 56 rokov ! … Dnes zomrel !!!, kľudne sa ďalej „očkujte“ „

Príčina úmrtia nesúvisí s očkovaním

Medzitým Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky zverejnilo príčinu smrti Jula Viršíka a výsledky pitvy. „Michal Palkovič, riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, vylučuje súvis medzi očkovaním pán Viršíka a jeho úmrtím: „V prípade úmrtia pána Júliusa Viršíka bola vykonaná pitva. Závery pitvy preukázali vážne cievne postihnutie srdca z chorobných príčin, dôsledkom ktorých došlo k zlyhaniu srdca. Očkovanie, ktoré absolvoval pred vyše 1,5 mesiacom, nie je možné dávať do súvisu s jeho úmrtím.“ „

Ďalej upozorňuje ľudí, aby boli mimoriadne opatrní v súvislosti so šírením správ a statusov, ktoré akékoľvek úmrtia dávajú do súvislosti s očkovaním.

0
Komentovať