Princ Harry a Meghan Markle takmer havarovali. Paparazzovia ich prenasledovali ako pred rokmi Dianu

TASR

Reprofoto: Youtube (Netflix)

Britský princ Harry, jeho manželka Meghan a jej matka zažili v utorok večer „takmer katastrofický“ incident, keď ich vozidlo, v ktorom sa vracali z charitatívneho podujatia v New Yorku, prenasledovali „agresívni“ paparazzovia. V stredu o tom informoval Harryho hovorca, na ktorého sa odvolávajú stanica Sky News a agentúry AP a AFP.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Toto viac než dvojhodinové prenasledovanie viackrát takmer viedlo k nehodám ďalších áut, chodcov a tiež dvoch newyorských policajtov,“ priblížil hovorca. „K verejne činným osobám sa síce viaže istý záujem verejnosti, nikdy by to však nemalo ísť na úkor bezpečnosti,“ uvádza sa vo vyhlásení manželskej dvojice.

Ich správanie je bezohľadné

Incident potvrdila aj newyorská polícia s tým, že nedošlo k žiadnym kolíziám ani zraneniam a nikto nebol zadržaný. Starosta New Yorku Eric Adams novinárom povedal, že zatiaľ nedostal k prípadu podrobnejšiu správu. Podľa neho je však „bezohľadné a nezodpovedné“ naháňať kohokoľvek autom v husto obývanej oblasti.

Foto: profimedia

Harryho matka, princezná Diana, prišla o život pri tragickej dopravnej nehode v Paríži v roku 1997, keď jej auto prenasledovali paparazzovia, pripomína TASR. Harry a Meghan sa vzdali povinností členov britskej kráľovskej rodiny v roku 2020 a presťahovali sa do Spojených štátov. Dôvodom bolo podľa nich okrem iného aj intenzívne obťažovanie zo strany médií.

Najnovšie články