MIMORIADNA SPRÁVA: Pri útoku nožom na základnej škole utrpelo zranenia vyše 40 ľudí

TASR

Foto: pixabay

Pri štvrtkovom útoku nožom na základnej škole na juhu Číny utrpelo zranenia viac ako 40 žiakov a zamestnancov, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na štátne médiá.

Článok pokračuje pod videom ↓

Útok sa odohral na škole v meste Wu-čou v autonómnej oblasti Kuang-si. Podozrivým útočníkom je 50-ročný muž, ktorý pracoval ako ochrankár školy. Polícia ho zadržala. Medzi zranenými je aj riaditeľ školy a ďalší ochrankár. V Číne sú strelné zbrane pod prísnou kontrolou, takže väčšina útokov sa vykonáva nožmi alebo podomácky vyrobenými výbušninami. Útoky nožom na školách alebo v materských školách v Číne zvyčajne podnikajú duševne chorí ľudia, dodala DPA.

Podobné útoky sa v Číne odohrali aj v minulosti. V roku 2019 došlo k dvom útokom. Pri jednom z nich prišlo o život osem detí a ďalšie dve utrpeli zranenia. K útoku došlo na základnej škole v meste En-š‘ v provincii Chu-pej na východe Číny. Páchateľa, ktorým je 40-ročný muž, zadržala polícia. Pri druhom prišlo o život 20 detí. Útočil opäť muž a tragédia sa udiala v Pekingu.

V roku 2018 útočila žena, keď ohrozovala deti v materskej škole. Štrnásť detí zranila nožom. Tridsaťdeväťročnú páchateľku polícia zadržala. K útoku došlo o 09.30 h miestneho času, keď sa deti vracali do tried z rannej rozcvičky.