Z tohto sa budú rodičia spamätávať ešte veľmi dlho. 5-mesačné dievčatko zomrelo po útoku agresívnej straky

Kristína Hagarová

Reprofoto: Youtube (ABC News (Australia))

Rodina vzdala hold svojmu krásnemu dievčatku, ktoré zabila zdivená straka pri neuveriteľnej nehode. Rodina takto prišla o 5-mesačné dieťatko a celú situáciu doteraz nevedia spracovať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nehoda, z ktorej sa budú rodičia spamätávať ešte dlho. 5-mesačnú dcérku Miu rodičia stratili po tom, čo na ňu zaútočila straka. Ako uvádza portál The Sun, celý príbeh sa odohral v Austrálii a hoci sa matka snažila svoje dieťa pred vtákom ochrániť, zakopla aj s dieťaťom v náručí. Dievčatko po páde utrpelo poranenie hlavy a zomrelo. Teraz sa spojilo množstvo ľudí, aby Simone a Jacobovi pomohli splatiť náklady na Miin pohreb.

Nebolo to prvýkrát, čo straka útočila

Jacob a Simone žiadajú všetkých o súkromie, pretože celú situáciu potrebujú najprv spracovať. Peniaze im však ich dcérku nevrátia, no pomôžu im prekonať aspoň nejaké útrapy, ktoré sú s tým spojené. Svedok tejto nešťastnej nehody opísal, že Jacob okamžite volal záchranku a snažil sa urobiť všetko preto, aby zachránil život svojho dieťaťa. Množstvo miestnych obyvateľov Brisbanu uviedlo, že boli niekoľkokrát svedkami útoku týchto vtákov, pričom niektoré zanechali trvalé následky. Danú straku neskôr odchytili a vložili do klietky.