Zaočkovaní seniori si prilepšia. Pošta začala vyplácať odmenu 200 eur

SITA

Foto: pixabay

Slovenská pošta, a. s., zasiela a vypláca odmenu vo výške dvesto eur seniorom, ktorí absolvovali jedno a dve očkovania.

Zároveň upozorňuje týchto adresátov na technickú chybu pri tlači sprievodných listov k poštovým poukazom, v dôsledku ktorej je v sprievodnom liste uvedená nesprávna výška odmeny tristo eur.

Urobili chybu

Spoločnosť o tom informovala v piatok s tým, že poštové poukazy sú vytlačené s korektnou sumou dvesto eur, ktorú adresátom vyplatí po predložení občianskeho preukazu na ktorejkoľvek pošte. Slovenská pošta sa za pochybenie úprimne ospravedlňuje.

„Slovenská pošta pripomína, že ak adresát zo zdravotných dôvodov nemôže prísť osobne na poštu, poukaz môže vybrať osoba, ktorú adresát splnomocnil na preberanie zásielok do vlastných rúk. Ak adresát takúto splnomocnenú osobu nemá, môže požiadať jeho poštu, aby bol príspevok doručený na jeho adresu poštovým doručovateľom,“ uviedla vedúca odboru komunikácie a marketingu Slovenskej pošty Jana Lukáčová.

Po doručení zaobálkovaného poukazu podľa nej stačí kontaktovať pobočku pošty, ktorá adresátovi zásielky doručuje, a dohodnúť doručenie výplaty poštovým doručovateľom.

0
Komentovať