Odmietla cisársky rez a chcela rodiť doma. Češke pri pôrode dieťatko zomrelo, hrozí jej väzenie na niekoľko rokov

Hyriaková Kristína

Foto: archív TASR

Žene z Čiech hrozí niekoľkoročné väzenie za nedbanlivosť, keďže jej po pôrode zomrel novorodenec. Dieťatko sa počas pôrodu začalo dusiť. Lekár ju pritom upozorňoval na komplikácie aj na to, že jej neodporúča rodiť prirodzene.

Podľa stránky Policie.cz sa tehotná žena v sprievode manžela nechala na jar minulého roka vyšetriť v nemocnici. Lekár ju varoval, že kvôli zdravotným komplikáciám jej prirodzený pôrod neodporúča a cisársky rez je nevyhnutnosťou. Pár to však odmietol.

Povedala, že ide do nemocnice

Žena bola upozornená na možné komplikácie a následky, ktoré by mohli spôsobiť smrť jej dieťatka. Podpísala reverz, avšak prisľúbila okamžitý prevoz do jej spádovej nemocnice, kde porodí cisárskym rezom. 27-ročná žena však do žiadnej nemocnice nedorazila a ďalší deň v skorých ranných hodinách porodila doma.

Zomrel kvôli jej nedbanlivosti

Novorodenec bol vo vážnom stave, previezli ho do nemocnice Hradec Králové, kde napriek snahe lekárov po niekoľkých dňoch zomrel. Z posudku pritom vyplynulo, že novorodenec zomrel na následky dusenia počas pôrodu. Žene teda v prípade dokázania viny hrozia až tri roky väzenia nepodmienečne.

Najnovšie články