Už bola Elsa aj Popoluška. 5-ročné dievčatko si oblieka na každú chemoterapiu iné princeznovské šaty

Zuzana Fulopova

reprofoto: Twitter (Press TV)

Vraví sa, že šaty robia človeka a dokonca, ak sa v nich cítime aj dobre, môžu prispieť k zlepšeniu nálady, čo je veľmi dôležité najmä u chorých ľudí. Dôkazom toho je aj príbeh malého dievčatka, ktorému práve šaty pomáhajú pri liečbe chemoterapiou. Pri každej návšteve nemocnice sa totiž oblečie za inú princeznú z rozprávky.

Nedávno priniesol portál Bored Panda krásny príbeh o 5-ročnom dievčatku menom Lilli Durante z Pensylvánie, ktorá približne pred rokom začala z ničoho nič škúliť. Po vyšetrení jej lekári diagnostikovali nádorové ochorenie glióm optickej dráhy, ktoré ovplyvňuje optické nervy a môže vyústiť až do oslepnutia.

Operácia zatiaľ nebola možná

Tento typ nádoru sa vyskytuje najmä u detí, pričom sa dá operatívne odstrániť. Bohužiaľ v Lillinom prípade operácia zatiaľ nebola možná, kvôli veľkosti nádora a tak musela nastúpiť liečba chemoterapiou. Zdalo by sa, že pre všetky deti je chemoterapia hrozným riešením, nie však pre odvážnu malú bojovníčku.

Na chemoterapiu nosí vždy iné šaty

Lilli si spravila z návštevy nemocnice špeciálnu príležitosť, pri ktorej sa oblečie ako princezná a stane sa rozprávkovou postavou. Chemoterapiu už podstúpila 30-krát a tak si už stihla vyskúšať, aké to je byť princeznou Elsou, Ariel, Bellou alebo Popoluškou. Dokonca aj personál nemocnice ju podľa jej aktuálneho oblečenia začal oslovovať podľa rozprávkovej postavy a správať sa k nej ako k princeznej.

Všetko úsilie personálu, ako aj Lillin prístup mal za následok pozitívne výsledky liečby. Síce táto cesta nebola ľahká, pretože Lilli mala na chemoterapiu alergickú reakciu, ale tým, že nádor okolo očných nervov začal ustupovať, bude možná operácia očí. Napriek nepriaznivému osudu si Lilli aj ľudia okolie nej dokázali zachovať pozitívny prístup a tak sa stal Lillin príbeh inšpiráciou pre všetky choré detičky a ich rodiny. Krásny príbeh, čo poviete?

0
Komentovať