9 vecí, o ktorých vám 90% mužov nikdy nepovie. Najviac ma zarazil bod č. 5

Monizz

Aj muži sa boja. A ešte ako! Možno nie takým spôsobom ako ženy, no strach, neistota a predstavy ich dušičky kvária podobne ako tie naše. V skutočnosti nie sú zďaleka takí silní a statoční, ako sa tvária. Netreba sa im však smiať, podľa psychológov je to celkom prirodzený obranný mechanizmus.

Článok pokračuje pod videom ↓
pexels.com

Ako vyzerá moje telo?

Mnohých mužov chytá vnútorná panika, keď vidia predstaviteľa rovnakého pohlavia s lepším alebo dokonalým telom. Oni sami majú totiž strach z toho, ako vyzerajú, prípadne, ako sa ich telo začne vekom meniť. Už sa nebudú cítiť ani mladí, ani silní a už vôbec nie príťažliví. Najhorší strach zo všetkých je podľa výskumov strach z pivného brucha.

pexels.com

Budem mať dosť peňazí?

Peniaze hýbu svetom, o tom niet pochýb. I keď sa nám to nepáči a vnímame pokles duchovných hodnôt na úkor materiálneho nastavenia spoločnosti, jednoducho je to tak. Muži majú strach z nedostatku financií oveľa väčší než nežnejšie pohlavie. Mnohí z nich sú stále presvedčení, že najdôležitejšou vecou pre fungujúci vzťah je dobré finančné zázemie.

pexels.com

Lenže som nízky!

Nie nadarmo sa hovorí, že malí muži trpia veľkými komplexami. Odjakživa bol muž vykresľovaný ako ten, ktorý bol mocný, statný a ochranársky – najmä v súvislosti so ženami. Čo však s tým, ak do vienka muži nedostali výšku? Nič. Jednoducho nič, iba strach a komplexy z toho, že im ich drahú vyfúkne nejaký dlhonohý a dlhokrký krásavec a oveľa lepšími predispozíciami. Len máloktorí muž pochopí, že pre väčšinu žien a po dosiahnutí určitého veku nie je dôležitý vzhľad, ale vnútorné nastavenie partnera. A hlavne láska.

Iní sú hrozba!

Mužská žiarlivosť nepozná hraníc. Iste, chodia po svete aj exempláre, ktorých nerozhodí ani okatý flirt ich partnerky s iným mužom, no väčšina chlapov sa druhých mužov bojí. Zo straty ženy, zo straty sebavedomia, zo straty mužnosti a tak ďalej. Muži, ktorí majú v očiach našich mužov niečo navyše oproti im samým, sú jednoducho nepriatelia, ktorí im nikdy nebudú sympatickí.

pexels.com

Čo s ňou budem robiť?

Muži sa boja začínať si vzťahy, pretože majú strach zo zlyhania. A ten tkvie hlavne z ich biednych alebo žiadnych skúsenosti so ženami. Ak naďabíte na chlapca alebo muža, ktorý pred vami partnerku nemal alebo mal len jednu, nebojte sa ho nenápadne podporovať v jeho úmysloch. Dajte mu pocítiť, že je pre vás dôležitý, a že ho ani zďaleka nevnímate ako nejakého benjamínka.

Zarastám veľa?

Znie to smiešne, no veľa mužov má obavy z chlpov. Pritom ide o veľmi subjektívnu záležitosť! Niektorým ženám sa páčia muži zarastení bohatšie, iné zasa uprednostňujú chlapčenské hrude. Každopádne by ste mali svojho partnera už v začiatkoch uistiť, že jeho ochlpenie je tak akurát. Vlastne presne tak, ako sa vám páči!

pexels.com

Musím chudnúť

Diéty muži nenávidia. Vo všeobecnosti si muži neradi odpierajú potešenia a potešenie z jedla je jedným z tých najlepších. Aj keď sa snažia, je len malá časť mužskej populácie, ktorá sa o svoje telo stará skutočne aj zdravým stravovaním. Keby chceli trochu viac a nespoliehali by sa iba na „chlapský metabolizmus“ (ktorý predsa všetko hneď a zaraz spáli!), boli by z nich celkom pekní junáci a nemuseli by sa báť nijakého pivného ani iného brucha.

Koľko ich mala predo mnou?

Muži majú strach z našich predošlých partnerov, pretože sa boja, že ich budeme porovnávať. Samozrejme, väčšinou to aj robíme, no ide o celkom prirodzený proces bez vedľajších úmyslov. Muži sa boja, že ich „predchodcovia“ boli lepší, vtipnejší, výkonnejší, romantickejší, proste všetko, čo si len viete predstaviť.

pexels.com

Otvoriť jej srdce?!

Vyliať dušu, vysypať emócie. Akokoľvek to nájdete, muži majú jednoducho problém s prejavmi citov – česť výnimkám, lebo aj takí sú. Nevieme síce presne čoho sa boja, no väčšinou to popisujú ako strach zo strápnenia sa. Veď čo sprostejšie už len na svete existuje, ako povedať dievčaťu „si krásna a fakt ťa ľúbim?!“

zdroj: babskeveci.sk (M)