Žobrala na ulici, aby jej dali aspoň trochu jedla. 13-ročnému dievčaťu navždy zmenila život jedna fotografia

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (itsritagaviola)

Niektoré príbehy sú ako z rozprávky. Konkrétne tento jeden sa nápadne podobá na Popolušku. Mnohé známe modelky boli objavené na ulici a ani samy netušili, ako sa zrazu ocitli na titulkách časopisov a magazínov.

Taký je aj príbeh Rity Gavioly, 13-ročného dievčatka z Filipín. V čom je však zásadný rozdiel? Rita žila podľa portálu Guardian na pokraji chudoby, keď bola vlastne náhodou odfotografovaná. Jej príbeh sa začal písať v roku 2016, keď ju v máji navštívil fotograf Topher Quinto Burgos, ktorý sa náhodou zúčastnil festivalu Pahiyas v Lucbane.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rita Gaviola (@itsritagaviola),

Žobrala na ulici

V tom čase bola na ulici a prosila o almužnu, aby pomohla uživiť svoju rodinu. Jej otec pracoval ako zberateľ odpadu a mama zostala doma, aby sa mohla starať o ňu a päť súrodencov. Žiadne z detí nechodilo do školy a Rita preto často chodila do ulíc prosiť o peniaze alebo kus jedla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rita Gaviola (@itsritagaviola),

Vystrelila ju náhodná fotografia

Fotograf zverejnil niektoré fotografie na internete a život Rity sa v momente zmenil. Upútala pozornosť niekoľkých filipínskych kráľovien krásy, z ktorých všetky urobili maximum, aby jej pomohli dostať sa z chudoby. Dostala prezývku Badjao Girl. Celebrity ako Miss World Philippines 2015 Hillarie Danielle Parungao, Miss International Philippines 2014 Bianca Guidotti a Miss Earth 2015 Angelia Ong, všetky chválili Ritu na sociálnych sieťach.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený M-j Lanuevo (@marybjeanl),

Chválili ju kráľovné krásy

Písali o tom, že má peknú postavu a výrazné črty tváre, preto sa pozornosť na Ritu naozaj veľmi upriamila. Jej príbeh o tom, ako žobre na ulici viedol k tomu, že ľudia chceli, aby im poskytla rozhovor, potom si založila Instagram, kde nazbierala viac než 100-tisíc sledovateľov. Teraz robí modelku pre rôzne značky, dostala malé role v televíznych seriáloch a stala sa najmladšou ženou, ktorá sa zúčastnila medzinárodnej reality show Big Brother.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rita Gaviola (@itsritagaviola),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rita Gaviola (@itsritagaviola),

Čo dokáže jedna fotografia

To všetko len vďaka jednej náhodnej fotografii. Jej život sa zrazu obrátil k lepšiemu. V roku 2018 zverejnila video na Youtube, kde ukázala dom svojej rodiny a poďakovala Grace Kreutzerovi, vernému americkému fanúšikovi, ktorý údajne sponzoroval výstavbu nového domu. Podobný príbeh zažívala aj modelka Olajumoke, ktorá predávala chlieb. Jej hviezda síce odvtedy trochu vyhasla.

Rita však stále robí modeling, stále je populárna na sociálnych sieťach, najmä na Instagrame. V súčasnej dobe sa však rozhodla, že sa bude venovať hlavne svojmu vzdelávaniu.

0
Komentovať