Lidl chystá v roku 2023 zmenu, s ktorou mnohí ľudia nesúhlasia. Takto sa k tomu postavili na Slovensku

Hyriaková Kristína

Foto: Aljona83 / CC BY-SA

Lidl chystá obrovskú zmenu. Informovali o tom hlavne nemecké médiá. Slovenských pobočiek sa zmena zatiaľ netýka, no napriek tomu sa mnohým ľuďom nepáči.

Článok pokračuje pod videom ↓

O zmene, ktorá sa chystá, informoval nemecký portál Lebensmittel Zeitung. Podľa správ by sa v obchodných reťazcoch Lidl malo prestať s predávaním nepotravinového sortimentu. V obchode by ste tak už nenašli oblečenie, elektroniku či náradie. Tento tovar je pritom veľmi obľúbený, avšak masívne zdražovanie spôsobilo, že ich predaj klesol.

Dorazí zmena aj na Slovensko?

Okrem toho sa predražujú náklady skladovania tohto tovaru, ktorého sa na skladoch kopí stále viac. Podľa diskontného manažéra Lidla má všetko nad 20 eur pokles v predajnosti. Práve preto chcú tovar zúžiť. Ako však uvádza portál TVNoviny, Slovenska sa to zatiaľ netýka. Ako uviedol pre portál hovorca Lidla Tomáš Bezák, reťazec bude stále ponúkať aj nepotravinový sortiment.

Zmeny sa zatiaľ nechystajú ani v kamenných predajniach ani v online obchode, pretože veria, že zákazníkov bude sortiment naďalej oslovovať. Podobne to vnímajú aj v Čechách, kde majú dobré skúsenosti s tovarom, avšak priznávajú, že zaznamenali, že ľudia svoje nákupné zvyky menia.

Najnovšie články