Potraviny sú drahé a ich cena ešte narastie: Slováci sú zúfalí, toto sú najlepšie tipy na šetrenie

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Množstvo Slovákov sú už v obchodoch nešťastní. Ceny potravín idú hore a zdá sa, že sa to tak čoskoro nezastaví. Pomôcť vám však môže niekoľko tipov, vďaka ktorým môžete ušetriť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ceny takmer každej potraviny narástli nahor a podľa Štatistického úradu narástli ceny potravín o 20 %. Najviac išlo hore maslo, olej, ale aj mäso. Okrem iného sa zvýšenie cien týka aj pečiva, vajec a mliečnych výrobkov. Mnohí ľudia preto rozmýšľajú, ako čo najlepšie ušetriť. Niektorí už úplne vylúčili chodenie do reštaurácií a varia hlavne doma.

Nič nevyhadzujte

Niektorí chodia nakupovať do Poľska alebo Maďarska, robia tak hlavne Slováci, ktorí žijú pri hraniciach. Základom však je, nič nevyhadzovať a všetko zúžitkovať. Preto je lepšie nakupovať menej a častejšie, aby sa nám potraviny nepokazili. Dôležité je minimalizovať množstvo.

Sledujte zľavy

Ďalší tip, ktorý však mnohí využívali aj pred zdražovaním, je sledovanie akcií a letákov. Keď si na to budete dávať pozor, môžete ušetriť, avšak niektorí ľudia majú aj počas akcií tendenciu nakupovať veľmi veľa. Výborným spôsobom je nechodiť na nákupy príliš často a nakupovať menej. Okrem iného je jednou z najdôležitejších vecí urobiť si zoznam toho, čo chcete nakúpiť.

Nenakupujte hladný

Vždy na začiatku týždňa si môžete spraviť jedálniček, plán toho, čo budete chcieť variť a nakúpite podľa toho. Nikdy nechodievajte nakupovať hladný, pretože práve vtedy máte tendenciu nakupovať viac.