Stará mama každému za štedrovečernú večeru vystavila účet. Ak nezaplatili 17 eur, nemohli prísť

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Stará mama sa rozhodla, že si tento rok vystaví účet za vianočnú večeru. Zaplatiť musel každý a dokonca nevynechala ani vnúčatá.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál BBC, 63-ročná babička Caroline Duddridge z Cardiffu povedala, že dospelým vyúčtovala 15 libier, čo je približne 17 eur a najmladším vnúčatám 2,50 libier, čo je približne 3 eurá. Babička takto účtuje svojej rodine za večeru, aby jej to pomohlo pokryť náklady, ktoré sú s tým spojené.

Mnohých ľudí to prekvapilo

„Mnohí ľudia si myslia, že som ako Držgroš, ale moji priatelia si myslia, že to je dobrý nápad,“ povedala. Výskum naznačuje, že v tomto roku bolo varenie tradičnej slávnostnej hostiny pre štvorčlennú rodinu oveľa drahšie ako minulý rok. Babička však povedala, že nápad vznikol, keď jej v roku 2015 zomrel manžel a ona musela rátať s tým, že jej príjem sa znižuje na polovicu.

Deti to pochopili

„Povedala som svojim deťom, že ma štedrovečerná večera stojí veľmi veľa peňazí, takže robím nádobu na to, aby mi tam hádzali peniaze,“ povedala. Okrem toho účtovala svojim synom viac peňazí a svojim dcéram menej, pretože jej synovia zarábajú oveľa viac peňazí ako ony. Najmenej zaplatili jej vnúčatá. Vysvetlila im taktiež, koľko peňazí ju vyjde mäso a rôzne ďalšie veci.

Deti o tom informovala mesiace skôr a vyslovene im povedala, že ak nezaplatia do 1. decembra, nemôžu prísť. Aj keď z toho boli mnohí prekvapení, nakoniec sa všetci prispôsobili a pochopili, že je to len na pokrytie jej nákladov.