Sociálna poisťovňa začne v novembri vyplácať 13. dôchodok. Vypočítajte si ho pomocou tejto kalkulačky

SITA

Foto: Rawpixel/ Pxfuel

Sociálna poisťovňa zverejnila na svojej internetovej stránke kalkulačku na výpočet sumy trinásteho dôchodku, ktorý penzistom vyplatí v novembri tohto roka.

Článok pokračuje pod videom ↓

Poberateľ dôchodku do nej vpíše sumu dôchodku, resp. jednotlivých dôchodkov, ktoré dostáva. Po kliknutí na políčko „vypočítať“ zistí, v akej sume mu patrí trinásty dôchodok.

Sumu vám vypočíta kalkulačka

Kalkulačka umožňuje zápis aj v inej mene ako euro, pričom zabezpečí prepočet inej meny na euro. Na prepočet dôchodku z cudziny sa použije referenčný výmenný kurz určený Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska, ktorý bol platný 1. septembra tohto roka.

Sociálna poisťovňa vyplatí trinásty dôchodok v novembri tohto roka automaticky, bez žiadosti penzistu. Maximálna suma trinástej penzie bude 300 eur, dostanú ju poberatelia dôchodku vo výške 268,88 eura a nižšie.

Poberateľom dôchodku v rozpätí od 268,89 eura do 963,32 eura sa suma trinásteho dôchodku bude znižovať až do minimálnej sumy 50,01 eura. Najnižší trinásty dôchodok vo výške 50 eur dostanú poberatelia, ktorí dostávajú dôchodok v sume 963,33 eura a vyššie.

Kalkulačku nájdete TU.

Najnovšie články