Ak je medzi partnermi takýto vekový rozdiel, sú obaja šťastnejší, tvrdí nová štúdia

Hyriaková Kristína

Foto: pexels

Väčšina žien si hľadá partnera, ktorý je od nich o pár rokov starší. Veria totiž tomu, že je to pre nich to najlepšie. Avšak, ukázalo sa, že to nie je celkom pravda.

Koľkokrát ste počuli uťahovať si zo žien, ktoré majú mladších partnerov? Slová o „zajačikoch“ sú v tomto prípade úplne bežné, a to aj napriek tomu, že keď má výrazne mladšiu partnerku chlap, nikto to nerieši. Výsledky novej štúdie hovoria, že ženy, ktoré chodia s výrazne mladšími mužmi, sú oveľa spokojnejšie a šťastnejšie. Skúmali okolo 200 žien, ktoré boli práve v vzťahoch.

Je toto ideálny vekový rozdiel?

Medzi tieto ženy patrili tie, ktoré mali vzťahy s mladšími ako sú ony, so staršími ako sú ony a v rovnakom veku, ako sú ony a výsledky sú skutočne prekvapujúce. Zdá sa, že najvhodnejšia veková hranica je, keď je žena od muža o 10 rokov staršia. Hoci výskum na 200 ženách nie je príliš vysokým údajom a tak nie je vhodné hovoriť o jednoznačných výsledkoch, napriek tomu existujú podľa odborníčky mnohé dôvody, ktoré to môžu spôsobovať.

Foto: piqsels

Ženy sú v takýchto vzťahoch dominantnejšie

Staršie ženy majú vo vzťahu veľmi často navrch a mnohí muži preto idú do takýchto vzťahov, pretože im to vyhovuje. Ženy už presne vedia, čo očakávajú od života aj od vzťahu, sú spravidla presne na tom mieste v živote, kde chcú byť a sú zároveň samostatné a nezávislé.

Foto: pixabay

Nemajú pocit, že by si mali niečo dokazovať, pretože už vlastne sú presne na tej rovine, na ktorej sami seba videli, keď mali 20 rokov. Nemajú ani problém mladšiemu partnerovi narovinu povedať, čo chcú a čo nechcú a mladší partneri sú takejto komunikácii otvorenejší.

Foto: pixabay

Muži sú v takýchto vzťahoch taktiež šťastní

Výskum tiež bral do úvahy postavenie mužov a zdá sa, že tí sú šťastnejší, keď sú zamilovaní do staršej ženy, ktorej môžu plniť všetko, čo jej vidia na očiach. Takéto páry by mali mať lepšiu kompatibilitu, zrelosť a môžu byť dokonca aj lepšími rodičmi. Niektoré názory však hovoria o tom, že vzťah muža s o 10 rokov staršou ženou nie je veľmi prínosný. Niekto si myslí, že je to skôr znak nejakého komplexu ako zo strany ženy, tak aj zo strany muža.

Najnovšie články