Zima sa blíži a predpovede hovoria jednoznačne: Meteorológovia zverejnili, koľko snehu má napadnúť

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Zima sa už nezadržateľne blíži a mnohí ľudia chcú vedieť, ako to s ňou bude tento rok vyzerať. Teraz priniesli predpoveď na zrážky, ktorá mnohých ľudí určite poteší.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Imeteo pravidelne informuje o tom, ako vyzerajú predpovede na zimu 2022/2023 a aj keď sa neustále menia, je jasné, že čím sú zimné mesiace bližšie, tým budú presnejšie. Prvé predpovede hovorili o tom, že zima bude mimoriadne mrazivá a snehovo podpriemerná. Teraz je však všetko inak.

Foto: archív TASR (Adriána Hudecová)

 Aká bude tohtoročná zima?

Sneženie sa zatiaľ vyskytovalo len v Tatrách a na Lomnickom štíte sme evidovali jednu z najvýraznejších snehových nádielok. Napadlo viac ako 80 centimetrov snehu, aktuálne je tam pritom 39 centimetrov. Predpovede na ďalšie týždne hovoria o tom, že jeseň bude zatiaľ teplá. Ani zima by nemala byť príliš mrazivá, skôr normálna.

Foto: TASR/AP

 

Môžeme sa tešiť na sneh

Relatívne teplo by malo byť do polovice novembra takmer v celej Európe. Zmena príde až potom, kedy sa ochladí a hrozia aj prvé výraznejšie mrazy. Tohtoročná zima by však mala byť v porovnaní s uplynulými zimami oveľa bohatšia na snehové zrážky.

Na našom území by malo byť veľa tlakových níží, čiže v nižších polohách sa bude striedať dážď so snežením, na horách a strednom a severnom Slovensku však môžeme očakávať viac snehu ako po minulé roky. Tešíte sa?

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk