Seniori si musia dôchodok rozdeľovať do posledného eura: Neuveríte, koľko im zostáva na lieky

Kristína Hagarová

Foto: maxpixel

Priemerný dôchodok na Slovensku v roku 2022 je 512,45 eur. Jednota dôchodcov na Slovensku zverejnila, na aké položky míňajú najviac peňazí.

Informoval o tom portál TVNoviny. Jednota dôchodcov na Slovensku zverejnila, na čo konkrétne seniori potrebujú najviac peňazí. Ako ďalej uvádza portál, zo sumy 512,45 eur si kupujú všetky potrebné potraviny, oblečenie, kultúrne vyžitie a lieky. Zverejnili tiež podrobnú tabuľku, kde jednotlivé sumy zapísali a rozdelili.

Seniorom zostáva na lieky malá suma

Seniori si z priemerného dôchodku nakúpia potraviny a nealkoholické nápoje za 3,50 eur za deň. Mesačne teda minú na jedlo a nápoje 106 eur, z toho na mäso minú 24 eur. Najviac musia dôchodcovia investovať takmer 138 eur mesačne. Na lieky im mesačne zostáva 11 eur. Na vzdelávanie majú 7 eur.

Dostanú 14. dôchodok?

Na oblečenie a obuv im zostáva 24,55 eur a podobne môžu minúť na cigarety a alkohol. Len nedávno vláda vyplatila seniorom 13. dôchodok. Neboli však spokojní a myslia si, že pomoc je nedostatočná. Seniori pritom už dlho hovoria o tom, že potrebujú finančnú podporu hneď a systematicky. V súčasnosti sa hovorí o 14. dôchodku, ktorý by mali dostať pred Vianocami.

2
Komentovať