Na toto čakal takmer každý. Kráľovná Alžbeta sa vyjadrila k šokujúcemu rozhovoru Meghan a Harryho

TASR , Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Britská kráľovná Alžbeta II. je smutná z problémov, s ktorými sa v ostatných rokoch stretli jej vnuk princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová. Zároveň uistila verejnosť, že obvinenia z rasizmu berie veľmi vážne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na utorňajšie vyhlásenie Buckinghamského paláca. „Celá rodina je smutná, keď sa dozvedela o celom rozsahu toho, aké boli posledné roky pre Harryho a Meghan náročné. Problémy, o ktorých hovorili, najmä tie týkajúce sa rasizmu, sú znepokojivé,“ uvádza sa v stanovisku kráľovnej.

Problémy ešte budú riešiť

„Aj keď sa niektoré spomienky môžu líšiť, sú braté veľmi vážne a rodina ich bude riešiť v súkromí. Harry, Meghan a (ich syn) Archie budú vždy milovanými členmi rodiny,“ dodala britská panovníčka. Harry a Meghan vo februári oznámili, že sa definitívne nevrátia k plneniu svojich povinností členov britskej kráľovskej rodiny.

Rasistické poznámky

Obaja následne poskytli rozhovor americkej moderátorke Oprah Winfreyovej, ktorý v USA odvysielali v nedeľu večer. Veľký rozruch spôsobili okrem iného slová Meghan, vojvodkyne zo Sussexu, ktorá obvinila členov kráľovskej rodiny z rasizmu. V paláci sa malo hovoriť aj o tom, ako tmavú pleť bude mať jej syn, až sa narodí. Podľa vlastných slov myslela v ťažkých časoch dokonca na samovraždu. Kráľovská rodina jej mala odoprieť i pomoc v oblasti duševného zdravia.

Ako uvádza portál USA Today, kráľovná sa tiež vyjadrila k tomu, že celé rodina je znepokojená z toho, aké ťažké boli posledné roky pre Harryho a Meghan. Všetky tie slová berú veľmi vážne a budú ich riešiť súkromne. Vyhlásenie Meghan Markle otriaslo mnohými ľuďmi a prinieslo poriadne vysvetlenie toho, prečo sa nakoniec rozhodli, že odídu z kráľovskej rodiny. Ostatní členovia kráľovskej rodiny sa zatiaľ nevyjadrili.