Jednorazový príspevok 100 eur dostane ďalšia skupina ľudí: Pozrite si, či do nej patríte aj vy

SITA

Foto: unsplash

Jednorazovú pomoc v sume 100 eur dostanú aj osoby, ktoré sa starajú o deti s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vo veku od 6 do 18 rokov a nemajú príjem z práce, ani nepoberajú dôchodok.

Ide o osoby, za ktoré štát za máj tohto roka platil poistné na dôchodkové poistenie. Nárok na takúto finančnú pomoc by malo mať približne 2,3 tisíca osôb. Vyplýva to z nariadenia, ktoré v stredu schválila vláda. O poskytnutie 100-eurovej dotácie budú musieť tieto osoby najneskôr do konca septembra písomne žiadať na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny.

Príspevok dostane ďalšia skupina

„Cieľom návrhu je finančne prispieť na pokrytie zvýšených výdavkov na bývanie, energie, stravu a podobne osobám, ktoré sa starajú o nezaopatrené dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vo veku šesť až osemnásť rokov a nemajú príjem zo zamestnania ani dôchodok, preto za nich štát uhrádza poistné na dôchodkové poistenie, „ uviedol rezort práce a sociálnych vecí. Vyplatenie 100-eurového príspevku pre tieto osoby si zo štátneho rozpočtu vyžiada 225,6 tisíca eur.

0
Komentovať