Princ Harry kráľovskú rodinu nešetrí, teraz mnohých šokoval: William ma kvôli Meghan fyzicky napadol

Kristína Hagarová

Foto: Profimedia

Princ Harry obvinil svojho brata Williama, že ho počas hádky kvôli jeho manželke Meghan fyzicky napadol. Táto informácia šokovala nielen fanúšikov kráľovskej rodiny, ale aj celý svet.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje LadBible, tieto podrobnosti boli odhalené v knihe princa Harryho s názvom Spare, do ktorej mal The Guardian možnosť nahliadnuť ešte pred jej uvedením 10. januára. Názov Spare vychádza z britskej frázy, kedy mal prvorodený dedič zaručenú moc a bohatstvo, kým druhorodený bol len náhradník.

Hádali sa kvôli Meghan

K údajnej konfrontácii malo dôjsť v roku 2019 v Harryho dome v Londýne po tom, čo William nazval Meghan náročnou, hrubou a drzou. Harry mu na to povedal, že sa len „opičí“ po príbehoch, ktoré rozprávajú médiá a ktoré útočia na jeho manželku. Harry potom tvrdí, že sa obaja veľmi pohádali, pričom mu povedal, že správa ako dedič britského trónu a nie ako brat.

Foto: profimedia

William mal Harryho fyzicky napadnúť

William mu na to povedal, že sa len snaží pomôcť. „To myslíš vážne? Pomôcť mi? Prepáč, ale tomuto hovoríš pomoc?“ reagoval Harry. Nakoniec sa dvojica presunula do kuchyne, kde dal Harry Williamovi pohár vody a povedal, že sa s ním nemôže rozprávať, keď je nahnevaný. Ďalej Harry píše: „Položil vodu, potom prišiel ku mne a všetko sa stalo veľmi, veľmi rýchlo. Chytil ma za golier, roztrhol mi náhrdelník a zvalil ma na zem.“

Foto: profimedia

„Pristál som na miske psa, ktorá podo mnou praskla a kúsky nej sa do mňa zarezávali. Chvíľu som tam ležal, bol som v šoku. Potom som sa postavil a povedal mu, aby odišiel.“ Podľa jeho slov mu na chrbte zostali modriny a škrabance a keď ich Meghan videla, nebola nahnevaná ani prekvapená, ale strašne smutná. Toto je pravdepodobne len jeden z príbehov, ktoré sú v Harryho knihe, ktoré šokujú verejnosť.

Chce svojho brata a otca naspäť

Určite neprospejú už tak naštrbenému vzťahu medzi Harrym a celou britskou kráľovskou rodinou. Harry a Meghan boli veľmi otvorení aj v dokumente pre Netflix. Nedávno sa vojvoda zo Sussexu vyjadril, že by chcel napraviť vzťahy so svojou rodinou a získať naspäť svojho brata a otca. Je však otázne, či jeho kniha ešte viac neprehĺbi priepasť, ktorá medzi nimi je.