Koronavírus prekazil plány kráľovnej Alžbete: Musela pristúpiť na veľkú zmenu, takto bude tráviť Vianoce

TASR

Foto: TASR/AP

Britská kráľovná Alžbeta II. strávi tohtoročné Vianoce na Windsorskom hrade, a nie vo svojom sídle Sandringham na východe Anglicka, kde mala vo zvyku zvyčajne pred vianočnými sviatkami odcestovať.

Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroj z paláca. Podľa tohto zdroja 95-ročná panovníčka svoje rozhodnutie učinila po dôkladnom zvážení a z preventívnych dôvodov v čase, keď sa v Británii rýchlo šíri nový variant koronavírusu omikron.

Vianoce budú iné aj pre ňu

Nemenovaný zdroj dodal, že počas Vianoc navštívia Windsor členovia kráľovskej rodiny, pričom budú dodržiavané všetky príslušné opatrenia. Minulý týždeň kráľovná z preventívnych dôvodov zrušila predvianočný obed s rodinou. Členovia britskej kráľovskej rodiny zvyčajne trávia vianočné sviatky vo svojom vidieckom sídle Sandringham v grófstve Norfolk.

Na Štedrý deň sa obdarúvajú darčekmi a na Prvý sviatok vianočný sa zúčastňujú na bohoslužbe v miestnom kostole.  Od začiatku pandémie kráľovná Alžbeta II. prebývala hlavne na hrade Windsor. Jej manžel princ Philip zomrel v apríli tohto roku po viac ako 70 rokoch manželstva.

0
Komentovať