Toto je dôvod, prečo žije dcéra jedného z najbohatších mužov na planéte, Billa Gatesa, skromný život

Banana

Podnikateľa a miliardára Billa Gatesa netreba nijako obzvlášť predstavovať. Ak však ide o jeho súkromie a rodinu, treba uznať, že je jedným z mála, ktorému sa úspešne darí svoj život ako-tak ukrývať pred všadeprítomnými objektívmi. Spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft má tri deti a najstaršia z nich je už momentálne 21-ročnou sympatickou dámou. Ak by ste čakali výstredné dievča, ktoré sa objavuje na titulkách kvôli svojim škandálom, ste na omyle. Pekná ryšavka sa venuje štúdiu, jazde na koni a vedie život ako jej rovesníci. Čo je tajomstvom výchovy detí tohto vplyvného muža a jeho manželky?

https://www.instagram.com/p/BdieEP9jCF_/?hl=sk&taken-by=jenniferkgates_foundation

Bill Gates a jeho manželka Melinda sa môžu popýšiť troma deťmi. Chlapec Rory a dievčatá Jennifer a Phoebe majú jedného z najbohatších rodičov, a aj napriek tomu o nich nie je známe, že by mali maniere. Ako sa stavia k výchove tento vplyvný muž, ktorý je známy po celom svete?

Majetok Billa Gatesa sa odhaduje na niečo cez 90 miliárd dolárov a už roky sa vyskytuje v rebríčku medzi tromi najbohatšími ľuďmi sveta. Napriek tomu je známy svojimi výrokmi ohľadom výchovy. Deti sa snaží učiť skromnosti a chce im vštiepiť cieľavedomosť a vedomie, že každý je strojcom vlastného šťastia. Preto svoje deti nerozmaznáva obrovským bohatstvom a veľké čiastky svojho majetku, naopak, daruje charite a rôznym nadáciám, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi.

„S Melindou sme toho názoru, že naše deti dostanú kvalitné vzdelanie a slušný počiatočný kapitál, takže sa nemusia báť, že by ostali bez peňazí. Každé z detí si však už musí vlastnú kariéru vybudovať samo. Majú právo vybrať sa vlastnou cestou, ale nemôžu očakávať, že budú mať odo mňa fontánu chrliacu peniaze a nebudú musieť robiť nič.“

„Peniaze majú pomáhať tým, ktorí ich skutočne potrebujú. Ak by som neustále dával peniaze Rorymu, Phoebe a Jennifer, stratili by schopnosť uvedomiť si tento fakt a tiež motívaciu niečo v živote dosiahnuť. S manželkou sme si istí, že naše rozhodnutie v dospelosti ocenia.“

View this post on Instagram

Bill Gates oraz jego żona, Melinda, podkreślali niejednokrotnie, że nie chcą rozpieścić swoich dzieci pieniędzmi, dlatego nie przekażą im w spadku całej fortuny. Zabierali też swoje pociechy do krajów Trzeciego Świata, by oglądały z bliska biedę i uczyły się pomagać. Ich najstarsza córka, Jennifer, wkrótce skończy 22 lata i choć na pewno nie żyje skromnie, jak tego chcieli jej rodzice, to jednak stara się postępować po części zgodnie z ich naukami. O wszystkim, co wiemy o życiu Jennifer Gates, najstarszej córki Billa Gatesa, przeczytasz na stronach Business Insider Polska w dziale #LIFESTYLE Fot. Yana Paskova/Stringer / Getty Images #BillGates #MelindaGates #JenniferGates #życie #rodzina #stylżycia

A post shared by Business Insider Polska (@bipolska) on

Tento spôsob výchovy je, zdá sa, veľmi fungujúcim modelom. Jeho najstaršia dcéra Jennifer je sebavedomá mladá dáma, ktorá sa už od malička venuje jazde na koni.

https://www.instagram.com/p/BcEevDKjX6V/?hl=sk&tagged=jennifergates

Lásku k zvieratám dokumentujú i fotografie, o ktoré sa zvykne s ľuďmi podeliť na sociálnych sieťach. Jej súkromný profil na instagrame momentálne sleduje vyše 80 000 ľudí.

https://www.instagram.com/p/BdTHRE3jifZ/?hl=sk&taken-by=jenniferkgates_foundation

Aj keď je u mnohých detí bohatých rodičov zvykom, že sa preslávia škandálmi a výstredným správaním, o 21-ročnej Jennifer sa to povedať nedá. Keďže jej rodičia nie sú typy, ktoré by často zdieľali momenty zo súkromného života na sociálnych sieťach, táto aktivita, zdá sa, prischla Jennifer. Aj napriek tomu nie je jej účet zaplavený zbytočnosťami alebo vulgárnymi fotkami. Zdieľa len chvíle, ktoré považuje za dôležité.

https://www.instagram.com/p/BdTHbQUjvJN/?hl=sk&taken-by=jenniferkgates_foundation

Jej jazdeckú lásku zdieľa aj jej priateľ, ktorý je pôvodom z Egypta. Jennifer Katherine a Nayel Nassar, ktorý sa jazde na koni venuje profesionálne a zúčasňuje sa svetových šampionátov, sú spolu už od prvej polovice roku 2017. Sympatický párik spolu trávi voľné chvíle a aktívny spôsob oddychu je pre nich ako vyšitý.

https://www.instagram.com/p/BdTICq_Dpvh/?hl=sk&taken-by=jenniferkgates_foundation

https://www.instagram.com/p/BdTHsx_D5hO/?hl=sk&taken-by=jenniferkgates_foundation

Jennifer a Nayel sa zoznámili na škole, kde obaja študujú. Stanfordská univerzita v Kalifornii je miesto, kde Jennifer študuje biológiu a jej priateľ ekonómiu a manažment.

https://www.instagram.com/p/BdTG7ZYDWmd/?hl=sk&taken-by=jenniferkgates_foundation

https://www.instagram.com/p/BdTG5CODI0p/?hl=sk&taken-by=jenniferkgates_foundation

Prirodzene krásna Jennifer je vzdelaná, cieľavedomá mladá dáma, ktorá je oddaná svojim koníčkom. Na takúto dcéru musia byť jej rodičia právom hrdí.

https://www.instagram.com/p/BdTIs2zDLni/?hl=sk&taken-by=jenniferkgates_foundation

Pozri aj: Orgazmus je lepší ako ibuprofen a má omladzujúce účinky! 9 vecí, ktoré ste o sexe nevedeli, no báli ste sa opýtať

zdroj: babskeveci.sk (Jana), ofigenno.com

Najnovšie články