Mala pred sebou celý život. 20-ročná influencerka podľahla rakovine, fotka, ktorú pred smrťou zverejnila, vás dostane

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (elenahuelva02)

Influencerka Elena Huelva mala na Instagrame viac ako 900-tisíc sledovateľov. Na sociálnych sieťach 20-ročné dievča dokumentovalo svoj život s rakovinou. Pred pár dňami však svoj boj prehrala.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Tyla, Elene diagnostikovali rakovinu kostí v roku 2016. Tento typ rakoviny postihuje hlavne mladých ľudí a deti. Pochádzala zo španielskej Sevilly a na Instagrame mala takmer jeden milión sledovateľov. Prostredníctvom neho mapovala svoj život a boj s krutou chorobou. V decembri sa podelila o video na rozlúčku, keďže jej lekári povedali, že nemá veľa času.

Bojovala s chorobou

Rakovina sa jej rozšírila do hrdla, čo jej sťažilo dýchanie a je pravdepodobné, že viac už nebude rozprávať. Počas posledných Vianoc, kedy sa jej stav zhoršoval, trávila čas doma s rodinou. Pre smrťou zdieľala poslednú fotografiu, kde drží svojich blízkych za ruky. „Dnes som sa zobudila a necítim sa práve najlepšie. V skutočnosti cítim veľký strach. Sú to ťažké dni, ale ja som silná a už dávno som vyhrala,“ napísala.

Ukazovala pozitívny prístup

Člen jej rodiny potvrdil, že Elena zomrela v utorok, 3. januára 2023 po zverejnení fotografie. Zároveň informovali, že Elena už tancuje a pozerá sa na svojich blízkych zo svojej hviezdy. Elenu chválili ľudia za jej pozitívny prístup, ktorý ukazovala online napriek boji s ničivou chorobou. „Vždy si bola nezastaviteľná. Posielame veľké objatie do neba a tiež celej Eleninej rodine a priateľom.“ „Odpočívaj v pokoji, Elena. Bola si a si inšpiráciou.“