„Sme krásne také, aké sme!“ Fotografka odfotila 40 žien v spodnej bielizni v snahe zmeniť spôsob, ako svet vníma ženskú krásu

Lucia Mužlová

Každá žena je krásna! To isté si myslí aj fotografka Emily Luren, ktorá pochádza z Kanady a rozhodla sa pred objektív postaviť 40 žien v spodnom prádle, aby svetu ukázala, že ženská krása nemusí byť vždy taká, ako ju vnímame z tých krásnych fotiek na internete. Do svojej série fotí obyčajné ženy ako som ja, vy, vaša najlepšia kamarátka.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Namiesto toho, aby sme sa sústredili na to, čo všetko sa na nás dá vylepšiť, mali by sme sa začať vnímať také, aké naozaj sme. A sme krásne,“ povedala pre Dailymail Emily.

zeny1
Emily Lauren

Všetky fotografie budú publikované v knihe Obyčajné dievča: Ako milovať svoje telo, ktorá je už pripravená na tlač, no stále sa získavajú prostriedky na to, aby mohla byť vôbec vydaná.

zeny2
Emily Lauren
zeny3
Emily Lauren

Myslíme si, že takúto knihu by si malo prečítať každé dospievajúce dievča, aby neverilo akýmsi štandardom spoločnosti, ktoré sú častokrát až pritvrdé. Následne to môže byť spúšťačom rôznych psychických, ale aj fyzických problémov mladých dievčat, ako je napríklad anorexia, bulímia a iné poruchy.

zeny4
Emily Lauren
zeny5
Emily Lauren

Žiadna zo žien na fotografiách neprešla úpravami. Sú presne také, ako sú aj naživo. V knihe môžete nájsť aj pár rozhovorov, ktoré sú pre ženu veľmi silné. “Dokončila som krásny rukopis, ktorý sa zameriava na ženské telo, na to, ako média profitujú z našej nespokojnosti a na iné s tým súvisiace problémy,“ hovorí Emily.

zeny6
Emily Lauren
zeny7
Emily Lauren

Je to však oveľa viac ako len zbierka fotografií obyčajných žien. Je to príbeh, je to spoveď, je to reálna krása. Kniha je návod, hlas a kreatívny prostriedok k získaniu sebavedomia a akceptácie svojho tela.

zeny8
Emily Lauren
zeny9
Emily Lauren

Ako vnímate krásu vy? Riadite sa nejakými spoločenskými štandardmi alebo ste so svojím „ja“ spokojné? Stretli ste sa niekedy s problémami u svojich detí, ktoré si vďaka svojim rovesníkom mysleli, že nevyzerajú dobre, prípadne zažili nejaké obťažovanie a šikanovanie? Dajte nám svoje príbehy vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), dailymail.co.uk

Najnovšie články