Takýto úprimný odkaz zanechala slobodná mamička bývalému manželovi, ktorý odmieta platiť výživné na ich spoločné deti. Za krátky čas si získal tisíce likeov

KatkaR

Ak ste slobodná mamička, určite vám nemusíme vysvetľovať ťažkosti, ktoré so sebou tento stav prináša! Ak ňou však nie ste, vedzte, že ženy, ktoré sa rozhodnú napriek polenám, ktoré im osud hádže pod nohy, vychovávať svoje dieťa samostatne, sú skutočnými hrdinkami a zaslúžia si obdiv nás všetkých. Čo však robiť v prípade, že otec dieťaťa sa nielenže odmieta podieľať na starostlivosti, ale odmieta dokonca platiť aj zákonom stanovenú výšku výživného? Pozrite sa, ako túto zapeklitú situáciu vyriešila mladá mamička! 

pexels.com

Ako všetci vieme, alimenty sa platia v prípade, že sa rodičia maloletého  dieťaťa rozhodnú ukončiť svoju spoločnú púť životom a súd ich rozvedie. Práve počas súdneho procesu býva obvykle stanovená aj výška výživného. Avšak, ako to už v dnešnej dobe chodí, nie každý rodič považuje toto rozhodnutie za seriózne a z povinnosti platiť sa jednoducho vyzuje. Všetky financie týkajúce sa výchovy a starostlivosti o dieťa tak zostávajú na druhom rodičovi, ktorému bolo dieťa pridelené. V tomto konkrétnom prípade teda na pleciach mladej matky!

pixabay.com

Mladá žena sa rozhodla zostať v anonymite a svoj príspevok uverejnila prostredníctvom svojej facebookovej stránky. Síce bol zverejnený iba 23. apríla, no virálnym sa stal v priebehu niekoľkých sekúnd a za dva dni získal vyše 14-tisíc lajkov, vyše 11-tisíc zdieľaní a komentovalo ho takmer 5-tisíc ľudí. A niet sa čo čudovať. Mamička to totiž svojmu bývalému manželovi poriadne natrela:

“Žiadnymi peniazmi z výživného, ktoré mi dávaš, neplatím za svoje dovolenky. Nepoužívam TVOJE peniaze, aby som platila za svoje šaty a tvoje platby nefinancujú moju malú závislosť na proseccu (talianske víno, pozn.red.). Tvoje ťažko zarobené peniaze mi nepomáhajú platiť členstvo vo fitku a nejdú na môj sporiaci účet (ktorý neexistuje). Takže keď ma sleduješ na Instagrame a Facebooku a vidíš, že trávim víkend s priateľmi – buď si istý, že to financujem ja. Dovoľ mi, aby som ti to vyhláskovala – všetky peniaze, ktoré platíš, aby si pomohol s výchovou detí, idú len a len na naše deti. Mám dve práce, aby som si mohla dovoliť financovať svoj vlastný život a aby som mohla platiť za naše deti. Je to jednoduché, no ty asi nie si schopný pochopiť to. Takže asi štekáš pri zlom strome, keď mi zatrpknuto povieš, že by som “mala chodiť menej von“, keď sa ťa opýtam na výživné.“

Matka v otvorenom a úprimnom liste ďalej objasňuje, na čo všetko míňa peniaze, ktoré od bývalého manžela dostáva v podobe alimentov. Hovorí o tom, ako platí bývanie, ktoré ich deťom poskytuje strechu nad hlavou počas 11 nocí zo 14-tich, ako platí za ich oblečenie a školské uniformy či hodiny plávania. Žena dokonca k svojmu príspevku priložila aj bloček, prostredníctvom ktorého mužovi zdokladovala nákup detských prezúvok. Rovnako mu navrhuje, že by si mal vyskúšať “chodiť aspoň jeden deň v jej topánkach“ aby videl, že jeho platby sú minuté na nevyhnutné veci potrebné pre ich spoločné deti.

An open letter to the father who won’t pay child maintenance…..Any child maintenance payments made by you to me do not…

Gepostet von Single Mum Still Standing am Montag, 23. April 2018

Ďalej uvádza, že všetko, čo žiada od otca detí, je 16% jeho týždenného príjmu, ktoré mu boli stanovené aj počas súdneho konania. Nič viac, nič menej. “Ja viem že neplatenie, neskoré platenie alebo platenie zlej sumy sú poslednými možnosťami kontroly, ktoré nado mnou máš. Musíš sa cítiť taký silný keď meškáš s platením 5 dní, pretože môžeš a nie je nič, čo by som s tým ja mohla urobiť. Čo si to za chlapa.“

pexels.com

Mladá mamička vo svojej otvorenej spovedi nedáva všetku vinu iba svojmu bývalému, ale rovnako orgánom, ktoré by mali v takýchto prípadoch podľa nej zasiahnuť, no napriek tomu sa od nich žiadnej pomoci nikdy nedočkala. Reč je najmä o CMS (Child Maintanance Service), teda o servise, ktorý by mal dohliadať na všetky záležitosti týkajúce sa výživného a alimentov.

Čo si myslíte o počínaní mladej ženy? Považujete takýto krok za správny a efektívny alebo si myslíte, že jej problémy s manželom a neplatením výživného sa týmto iba zhoršia? Dajte nám vedieť, aký je váš názor.

Pozri aj: Tento muž to povedal na rovinu: „Toto je dôvod, prečo je pre mňa manželka dôležitejšia ako moje deti“

Katuš, unilad.co.uk

1
Komentovať