Mnohí to označujú za neprirodzené a dokonca až nechutné. Ženy sa hromadne prestávajú holiť, je za tým však viac, než len módny trend

Kristína Hagarová

Foto: PexSnap

Spoločnosťou sa často šíria rôzne trendy. Niektoré sú brané ako samozrejmosť, niektoré prídu a odídu, no občas sa k nim ľudia postavia veľmi zvláštne, priam odmietavo. Hovoríme o ženách, ktoré sa rozhodli, že sa nebudú holiť. Ich dôvody bývajú rôzne a často sa za tým skrýva len jednoduché presvedčenie. 

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ℑΞℕℕY ƁOhΞℳíA☽ (@earthchildfromnorth) on

Obdobie, kedy si nikto neholil absolútne nič tu už raz bolo. Muži majú výhodu, pretože majú na výber. Stretnúť na ulici muža s oholenými nohami je stále raritou a od čias minulých je samozrejmosťou len to, že si upravujú fúzy a strnisko, hoci v dnešnej dobe sa stávajú upravené brady stále populárnejšie. Čo sa týka žien, existuje akési nepísané pravidlo, ktoré hovorí jednoducho. Dohladka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ashley Holguin (@doodleloobooks),

Ženy dohladka, muži ako chcú

Stretnúť v lete na ulici alebo na kúpalisku ženu, ktorá nie je oholená je väčšinou pokladané za maximálne divné. Určite by si vyslúžila hneď niekoľko zmätených pohľadov, ak by ju náhodou aj rovno neodsúdili. V prvom rade by ste sa však mali riadiť tým, aby ste nechali ľudí robiť to, čo chcú. Mnohé ženy chcú takýmto spôsobom búrať stereotypy, no pravdou je, že ich ľudia často odsúdia a označujú ich ako „nechutné“.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Monica 🍃🌸✨🧚🏾‍♀️ (@liberate_your_soul__),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Aidan Loughran (@aidanloughranphoto),

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Féminisme (@feminisme.fr) on

Vnímať svoju krásu takú, aká je

Ženy sa často prestanú holiť s tým, že krása jednoducho ide zvnútra a práve to je podstatné. S ochlpením alebo bez neho, na veci to naozaj nič nezmení. V každom prípade je jasné, že sa často nestretávajú s pochopením, hoci dnešná doba je na inej úrovni. Podstata ich správy je však jednoznačná. Nie je potrebné sa hanbiť za niečo, čo rastie prirodzene a máme sa milovať také, aké sme. Hoci mnohé ženy by tvrdili, že prestať sa holiť je pohodlné, častejšie je veľmi ťažké si to predstaviť, napríklad v lete.

Vyjadrenie voľby

Mnohé ženy nepovažujú svoje rozhodnutie za boj proti stereotypom a ani vyjadrenie vnútornej krásy. Chcú jednoducho len ukázať, že každý sa môže sám rozhodnúť, čo bude robiť. Teda aj rozhodnutie ženy či sa holiť bude, alebo nie, je iba na nej. Existujú teda rôzne dôvody, prečo to ženy robia, isté však je, že sa v tom podporujú, ako to len ide.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ArtGalleryOfWorld (@artsgalleryofworld) on

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Let It Grow (@letitgrowletitgrowletitgrow),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kelsea Denoncourt (@simpleuniverse_),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Grace (@grace.pandemi),

Heštegy pre prirodzenú krásu

Nielen, že si ženy, ktoré sa neholia, navzájom fandia, ale prezentujú sa tým aj na sociálnych sieťach, aby si navzájom vyjadrili podporu. Na Instagrame k tomu konkrétne používajú heštegy ako napríklad body hair is beautiful (ochlpenie je krásne), body hair movement (hnutie za ochlpenie) či body hair don´t care (ochlpenie, noačo). Práve takto chcú svetu naozaj ukázať, že mať ochlpenie a neholiť si ho, je úplne v poriadku.

Extrém alebo módny trend?

Mnohým ľuďom už toto môže pripadať naozaj cez čiaru, no na Instagrame môžete nájsť profil Emeraly Eden, ktorá si svoje ochlpenie dokonca aj farbí. Je pravdou, že aj toto je možnosť vyjadrenia samého seba, ľudia to však môžu považovať hlavne za volanie o pozornosť. Napriek tomu je dôležité, aby si každý na seba dal to, čo sa mu páči.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyond the Femstream (@beyondthefemstream) on

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emeral Eden (@goddess_emeral),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emeral Eden (@goddess_emeral),

Dôvody toho, prečo sa niektoré ženy úplne vzdali holenia, sú zaujímavé. Veríme tomu, že sa tieto ženy často ovplyvňujú a podporujú navzájom a je pochopiteľné, prečo to robia. Mnohí ľudia označujú ich konanie za neprirodzené a nechutné. Ony tvrdia, že ochlpenie rastie prirodzene a teda práve holenie prirodzené nie je. Aký na to máte názor vy?

Najnovšie články