Má 71 a dokazuje, že vek je len číslo. Vo svojom veku sa presadila vo svete modelingu

Nikoleta Kottešová

Foto: Instagram (rosa.saito)

V módnom svete existuje množstvo noriem krásy a obmedzení, ktoré musia modelky a modeli spĺňať. Ľudia, ktorí chcú zasvätiť svoj život módnemu priemyslu, musia dodržiavať toľko pravidiel týkajúcich sa ich veku, vzhľadu a dokonca správania, že to pre spoločnosť začína byť skutočne utláčajúce.

Článok pokračuje pod videom ↓

Preto je vždy dobrou správou zistenie, že stereotypy boli občas zavrhnuté, a existujú modelky ktoré sa odvážia  napadnúť celý priemysel. Portál Bright Side predstavil dnes už 71-ročnou módnu modelku Rosou Saito, ktorá celému svetu dokazuje, že vek je len číslo, ale nie miera krásy a talentu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rosa Saito (@rosa.saito)

Nikdy nieje neskoro

K modelingu sa dostala vo veku 68 rokov s bielymi vlasmi a veľmi silným talentom pre umenie. Rosa Saito tak objavila vášeň svojho života. Jej skutočné meno je Setsuko Saito a na svojom Instagrame prijala meno Rosa, aby uľahčila výslovnosť. Jej výška je 168 cm a jej vtedajšie obmedzené znalosti z modelingového priemyslu jej nezabránili zažiariť v tejto oblasti. Hlavnou črtou, ktorá jej pomohla, bol jej dobrodružný duch, ktorý ju dokonca priviedol na týždeň módy v São Paule.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rosa Saito (@rosa.saito)

Talent na umenie

Rosa sa narodila v Araçatube, São Paulo. V ranom detstve objavila svoj tvorivý talent a venovala sa spevu, kresleniu a písaniu. Bola veľmi kreatívne dieťa, preto vedela, že vo svojom živote bude robiť niečo krásne a tvorivé. „Vždy som vedela, že sa budem venovať niečomu kreatívnemu, niečomu, čo dokážem vymyslieť. Všetko, čo robím, beriem na túto stranu,“ hovorí.

Predtým, ako sa stala Rosa modelkou, si prešla rôznymi životnými skúškami a stratami. Ako 22 ročná sa starala o svoju ležiacu matku. Neskôr, ako matka troch detí musela zastúpiť aj úlohu otca, keďže prišla o manžela. Mala však jednu vášeň, ktorá ju držala, a to starostlivosť o rastliny. Práve to vnímala ako útek z reality a svoju každodennú meditáciu. „Dôležité je hľadať a nájsť sa. A moja chvíľa pokoja je s nimi. Idem do svojej záhrady a rozprávam sa s nimi,“ hovorí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rosa Saito (@rosa.saito)

Modelkou sa nikdy stať nechcela

Rosa však nikdy neuvažovala nad tým, že sa stane modelkou. Jedného dňa ju oslovili profesionáli, ponuku 3-krát odmietla, no napokon sa rozhodla tento nápad zvážiť.

“Dvakrát to boli profesionáli z modelingovej agentúry Mega a raz fotograf. Nápad som nechala rok dozrieť, nebolo to niečo, do čoho by som sa pustila len tak, naslepo. Až kým som sa nerozhodla zariskovať,“ spomína. Setsuko bola odmalička vychovávaná prirodzeným spôsobom, a ako dieťa nikdy nebrala žiadne lieky. „Všetko to bolo založené na čaji a vo svojej podstate som taká, tak trochu proti všetkému chemickému. Takže som sa o seba vždy starala  s  aloe, kokosovým olejom, či olivovým olejom,“ hovorí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kimoh Kimonos (@kimohbr)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rosa Saito (@rosa.saito)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rosa Saito (@rosa.saito)

Dôležité je byť v harmónii

To prečo tak dobre vyzerá však nesúvisí iba so starostlivosťou o svoj zovňajšok. Najväčší dôraz kladie na to, aby bola v harmónii sama so sebou. „Samotná krása je v tom, že sa skutočne staráte o svoje myšlienky, svoju spiritualitu. Človek by sa mal stať krásnym, podmanivým, priateľským, to je oveľa viac ako len vonkajšia krása. Podľa mňa je dôležitý obsah,“ hovorí Rosa. Normy kozmetického priemyslu sú pre ňu utláčajúce, ale existuje nádej. „Mám pocit, že sa pomaly meníme. Ľudia žijú dlhšie, viac sa o seba starajú a spoločnosti sa skutočne potrebujú v tomto zmysle viac otvoriť a predstaviť si ich potenciálnych zákazníkov.“

Najnovšie články