Zázrak medicíny alebo nevydarený zákrok? Žena otehotnela napriek tomu, že jej lekári oznámili, že deti už mať nebude

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Mnohé ženy sa roky snažia otehotnieť. Je to pre ne veľmi dôležité, chcú sa stať mamami. Napriek tomu sa niektoré ženy rozhodnú, že detí už stačilo. O jednej takej mamičke informuje People, avšak odstránenie vajcovodov nedopadlo tak, ako očakávala.

Článok pokračuje pod videom ↓

Elizabeth Kough z Missouri bola naozaj prekvapená, keď zistila, že je tehotná. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby si nenechala odstrániť vajcovody. Aj keď dieťa nebolo v tej dobe súčasťou jej plánov, napriek tomu povedala, že sa cíti byť veľmi požehnaná. Keď prvý raz zacítila príznaky tehotenstva, bola naozaj veľmi zaskočená. Myslela si, že je to nemožné, pretože si pred štyrmi rokmi nechala vyoperovať vajcovody. Jej tretie dieťa malo byť jej posledné.

Foto: pixabay

Tretie dieťa malo byť posledné

39-ročná žena bola zrazu tehotná so svojím štvrtým dieťaťom. „Najprv som bola naozaj veľmi šokovaná, pretože to nebolo v pláne. A ja som človek, ktorý si všetko plánuje,“ povedala. Vajcovody si dala vybrať v roku 2015, keď mala 35 rokov. „Mám tri deti a tak som sa rozhodla, že moja rodina je už kompletná… nechala som si vybrať vajcovody, aby som už viac neotehotnela a predišla aj rakovine. Takže som bola naozaj dosť šokovaná, keď sa mi minulý rok zazdalo, že mám príznaky tehotenstva.“

Foto: needpix

Všetko bolo v poriadku

Urobila si tehotenský test, ktorý bol samozrejme pozitívny. Vajcovody spájajú vaječníky s maternicou a bez toho nie je veľká šanca na oplodnenie vajíčka, avšak keď sa tak už raz stane, je to ideálne miesto na rast plodu. „Keď som zistila, že som tehotná, bola som znepokojená, pretože som sa bála či je plod na správnom mieste. Nakoniec však bol v maternici, presne tam, kde mal aj byť.“

Operácia prebehla správne

Lekári neskôr začali zisťovať, ako je možné, že Elizabeth otehotnela. Mysleli si, že správne nepreviedli operáciu, ale zistili, že všetko prebehlo v poriadku a presne tak, ako to malo byť. „Benjamin je jednoducho veľmi ojedinelé dieťa. Je to zvláštne a my sme naozaj požehnaní, že ho tu máme.“ Narodil sa v marci a celá rodina sa z neho proste teší. „Je nádherný a som naozaj veľmi šťastná, že ho mám. Jedno dieťa mi z domu odchádza a jedno prišlo. Ťažko sa to opisuje, ale som naozaj veľmi šťastná,“ povedala.

Foto: pxhere

Zázraky sa teda predsa len dejú a keď je vám raz bábätko súdené, je jasné, že si svoju cestu nájde. Je to však zároveň aj nádej pre ženy, ktoré si možno myslia, že nikdy nebudú môcť otehotnieť. Stať sa predsa môže čokoľvek.