Bez make-upu nechcela vyjsť ani na ulicu. Žena nakoniec s akné neuveriteľne zatočila

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (karaoliviabeauty)

V puberte sa mnohí z nás stretávajú s vyrážkami, niektorí dokonca s akné. Kým niektorým to po pár rokoch prejde, iní s tým bojujú ešte aj v dospelosti.

Článok pokračuje pod videom ↓

To je aj prípad 25-ročnej Kary Eden z Manchestru, o ktorej informoval portál Daily Mail. Kara však mala vždy čistú pleť, avšak v 18-tich prestala brať antikoncepciu a začalo ju trápiť akné na tvári a na chrbte. Spočiatku sa snažila všetko čo najviac zakryť, vyhýbala sa určitému typu oblečenia a tiež nosila neustále make-up, dokonca aj vtedy, keď išla vyniesť smeti.

Bez make-upu nešla ani vyniesť smeti

Teraz sa však rozhodla, že bude svoju pleť akceptovať napriek tomu, že nie je dokonale hladká. „Zo začiatku som nenávidela, ako vyzerá moja pleť, nikdy predtým som akné nemala, takže to pre mňa bolo veľmi ťažké… Keď som prestala užívať antikoncepciu, moja pleť sa úplne zmenila. Spočiatku som to popierala a nechcela som si pripustiť, že práve to malo vplyv na moju pleť.“

Nikdy predtým nemala problémy s pokožkou, vždy ju mala peknú, čistú a dokonalú, takže keď to prepuklo, bolo to pre ňu veľmi ťažké. Keď nakoniec navštívila lekára, povedal jej, aby sa vrátila naspäť k tabletkám. Nasadili jej antibiotiká, keďže to vyzeralo veľmi zapálene, no to jej pleť ešte zhoršilo. Prešla si rôznymi liečbami, no s pleťou jej to nepomohlo. Nakoniec ju inšpirovali ľudia, ktorí svoje problémy s pleťou zverejňovali na sociálnych sieťach.

Ukazuje sebavedomie

„Povedala som si, že keď to dokážu oni, zvládnem to aj ja. Začala som dokumentovať svoju cestu a skúšala som rôzne veci, ako je vylúčenie mliečnych výrobkov a podobne… Zistila som, že naozaj pomáha podporovať ľudí, ktorí majú tiež akné práve tým, že svoju pleť ukážete.“ K vylúčeniu mliečnych výrobkov pridala aj lepok a cukor a práve to jej pomohlo. Teraz nemá problém ukázať svoju pleť takú, aká je a teší sa z každého zlepšenia.

Najnovšie články