Prestaňte sa žien pýtať na to, či sú tehotné. Toto je dôvod, prečo sa to považuje za najhoršiu otázku vôbec

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (chrissyteigen)

Otázky o tehotenstve sú asi najcitlivejšie, ktoré môžete žene položiť. Dotknúť sa ženy môžu hlavne v prípade, kedy má za sebou potrat alebo sa dlhšie snažia otehotnieť.

Portál Tyla pripomenul situáciu Chrissy Teigen, ktorá v roku 2020 po komplikáciách prišla o dieťatko a musela ho už bez života porodiť. 36-ročná obľúbená modelka vysvetlila, prečo by sa ľudia tieto otázky vôbec nemali pýtať. Táto téma sa objavila po tom, keď jej nafúknuté brucho vyvolalo otázky, či je opäť tehotná.

Foto: pixabay

Nepýtajte sa žien na tehotenstvo

„Pokorne vás prosím, prestaňte sa pýtať, či som tehotná… Viem, že sa to pýtate s nadšením a dobrými úmyslami, ale je to hrozné počuť, keďže tehotná nie som…“napísala. K téme sa vyjadrila aj zdravotná sestra Julie Brackenbury. „Je to hrozné opýtať sa na tehotenstvo kohokoľvek a dôsledky tých slov môžu byť obrovské. Ľudia by mali rešpektovať súkromie ženy a páru, pretože nikto nevie, ako sa život vyvinie. Nikto nevie, či to bude dobré tehotenstvo, ktoré bude končiť narodením zdravého bábätka.“

Nafúknuté brucho

Modelka predtým otvorene povedala, že s manželom sú práve v procese riešenia neplodnosti a riešia aj umelé oplodnenie. Práve preto sa jej komentovanie jej vzhľadu dotklo, pretože vzhľadom na liečbu sa jej brucho nafukuje trochu viac. Komentovanie brucha je o to citlivejšie pre ženy, ktoré majú problém otehotnieť alebo si prešli stratou bábätka. „Aj keď to páry povedia priateľom a rodiny, často nechcú, aby sa ich na to niekto pýtal a upozorňoval.“

Foto: pixabay

„Tlak na ženu alebo na pár v takom citlivom období je obrovský a ak sa na to niekto pýta, môže im to spôsobiť aj psychické utrpenie. Ľudia skutočne potrebujú rešpektovať priestor a pocity druhých ľudí,“dodala sestrička. Ľudia si však stále myslia, že je v poriadku sa ženy pýtať na tehotenstvo. Chrissy a jej manžel John Legend majú dve deti, Lunu a Milesa, v roku 2020 prišli o svojho syna Jacka po tom, čo Chrissy prijali do nemocnice so silným krvácaním.

0
Komentovať