Toto je 5 najhorších chýb, ktoré robia starí rodičia. Pozrite sa, či sa ich nedopúšťate tiež

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Základnou podstatou starých rodičov je ich nehynúca láska. To však, samozrejme, nestačí a až neskôr pochopíte, že k tomu patria aj výzvy. A, samozrejme, ani starí rodičia nie sú neomylní. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál HUFFPOST, starí rodičia sú tiež rodičmi, no v prípade svojich vnúčat si môžu odmyslieť starosti a zamerať sa najmä na kvalitne strávený čas. Môžu sa spolu zabávať, oslavovať a vytvárať nezabudnuteľné spomienky. Existuje však hneď niekoľko spôsobov, akými môžu starí rodičia spôsobovať stres a narúšať vzťahy medzi rodičmi a ich deťmi, nezáležiac na tom, aké sú staré.

Foto: Pexels

1. Dávanie darčekov bez súhlasu rodičov

Považuje sa za typické správanie starých rodičov obsypávať vnúčatá darčekmi, ale darovanie darčekov sa môže stať zdrojom napätia, ak sa vy a rodičia dieťaťa nezhodnete na tom, čo predstavuje vhodný darček.

„Niekedy sa starí rodičia môžu dostať do problémov, pretože pre svoje vnúčatá kupujú veci, ktoré ich rodičia nemusia schvaľovať, sú príliš drahé, alebo príliš prehnané,“ povedal Christopher Hansen, licencovaný poradca zo San Antonia.

Dobrým spôsobom, ako sa tomu vyhnúť, je vopred dohodnúť s rodičmi všetky nákupy, alebo plán nákupov. Napríklad: „Babka ťa berie do zoo. Na konci návštevy sa môžeš pozrieť do obchodu so suvenírmi a vybrať si maličkosť, aby ti ju kúpila.“ Všetci tak vedia, čo očakávať a dáva to rodičovi vedieť, že rešpektujete jeho autoritu, čo pomáha pestovať dôveru.

2. Nerešpektovanie rozvrhu stanoveného rodičmi

Najnovšie články