5 odvážnych svetoznámych žien, ktoré búrajú všetky stereotypy. Majú viac ako 50 rokov a sú inšpiráciou pre všetkých

Hyriaková Kristína

Instagram (mayemusk/iconaccidental)

V dobe, kedy sa neustále menia módne trendy a sociálne siete vytvárajú vzory ako na bežiacom páse je výborné, keď vidíte aj iné osoby ako 20-ročné ženy s dokonalou pleťou a postavou.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pod drobnohľadom je aj móda, ktorá sa stále mení. Aj tak často vnímame niektoré kúsky stereotypne a hovoríme si, že je vek, kedy by ste si niečo na seba už obliecť nemali. Portál Brightside však informoval hneď o piatich ženách, ktoré majú viac ako 50 rokov, kašlú na stereotypy a sú inšpiráciou pre všetkých.

Maye Musk

Okrem toho, že je matkou svetoznámeho Elona Muska, Maya sa venuje kráse a móde. Ako povedala v jednom rozhovore, jej pozvánky na červený koberec začali chodiť, až keď mala 68 rokov, preto si myslí, že by sa nemal nikto vzdávať. Jej štýl je extravagantný a so svojimi outfitmi rada experimentuje, miluje farby.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Maye Musk (@mayemusk)

Lyn Slater

Sama o sebe hovorí, že nie je konvenčne krásna, avšak jej postoj vedie k tomu, že si o nej myslia, že je ikona. Zdieľa svoj príbeh o spochybnovaní konvenčnosti a krása by sa nemala skladať z dokonalého výzoru alebo určitého veku. „Vyšší vek sa považuje za krásny a toto je norma, ktorá sa má verejne vyslovovať,“povedala. Často tiež vyzýva médiá, aby zmenili svoje predstavy o staršom veku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Accidental Icon (@iconaccidental)

Grece Ghanem

Svojej kráse vďačí vlastnému sebavedomiu a podľa nej sa definícia krásy vekom nemení. Podobne ako Maya, tak aj ona experimentuje so svojím oblečením a neriadi sa žiadnymi trendami. Odmieta sa nechať ovplyvniť tým, koľko má rokov a dá si na seba to, čo sama chce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Grece Ghanem (@greceghanem)

JoAni Johnson

Je skutočným zobrazením domorodej krásy spojenej so súčasnosťou, no zároveň spája jej puto s matkou prírodou. Trendy krásy vníma ako inštinktívne rozhodnutia a každý deň s nadšením skúša niečo nové.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený JoAni Johnson (@joanijohnson6000)

Jan de Villeneuve

Nikdy nechcela uprednostňovať krásu, preto sa snaží nabádať médiá k tomu, aby zobrazovali starnutie presne také, aké je, teda ako nezvratnú súčasť našich životov. Hovorí, že láska k móde je nezávislá od veku. Vždy si myslela, že by bolo pekné, keby boli do módneho sveta zahrnutí ľudia všetkých vekových kategórií, tvarov a veľkostí, pretože to je dôležitejšie pre každodenný život.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jan de Villeneuve (@jandevilleneuve)

Najnovšie články