Muž požiadal dojčiacu matku, aby sa zakryla. Jej neuveriteľne vtipná a výstižná reakcia baví internet

Banana

Nezáleží na tom, či ste v pohodlí svojej obývačky alebo na návšteve u rodičov. Či práve kočíkujete dieťatko v parku alebo ste na prehliadke u lekára. Bábätko si jednoducho nenačasujete a jesť si pýta často aj v nie práve ideálnych chvíľach alebo podmienkach. Keďže je preň najlepšia strava práve materské mlieko, je logické, že mu ho matka poskytne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Logickosť sa však v mnohých situáciách vytráca a ženy sú kvôli dojčeniu doslova vytláčané z verejných priestorov. Pocit, že na ne bude niekto zazerať alebo ich upozorní či bude pohoršený je pre nejednu dámu dostatočným dôvodom na to, aby sa verejným miestam v najväčšej možnej miere vyhýbala. Toto však nie je prípad mamičky Melanie Dudley. Tá svojou reakciou pobavila a zároveň vtipným a neagresívnym spôsobom poukázala na absurdnosť situácie.

Foto: pixabay

Väčšina ľudí rozumie faktu, že malé dieťa, ktoré je potrebné dojčiť nie je presne ako hodinky. Aj keď sa matka snaží kŕmiť ho v presných intervaloch, nie každý deň je ideálny a hlad bábätka sa nedá predvídať. V časoch, keď boli ženy v spoločnosti primárne v úlohe matiek, ktoré boli doma a starali sa o deti a domácnosť to nebol až taký problém. Žena dojčila doma, pretože to bolo miesto, kde sa zdržiavala väčšinu svojho času. Spoločenské pomery a doba sa zmenila a dnes môžeme byť šťastné, že máme (nie ideálnu, ale predsa) rovnoprávnosť. Je normálne, že matka na materskej dovolenke chce ísť medzi ľudí, rada sa prejde s bábätkom po parku, nemusí sa vyhýbať reštauráciám či verejným priestorom, jednoducho nemusí byť zavretá doma. Problém nastáva vo chvíli, keď chce urobiť úplne prirodzenú vec – nakŕmiť svoje bábätko.

To je prípad Melanie Dudley, ktorá trávila čas v reštaurácii so svojimi blízkymi počas toho, ako boli na dovolenke. Jej štvormesačný synček si pýtal jesť, a tak mu starostlivá matka dala prsník, aby mohla dieťatko nadojčiť. Jedli rodičia, jedli rodinní príbuzní a jedli všetci ľudia v reštaurácii, preto by bolo viac než divné, ak by bábätku materské mlieko kvôli ľuďom okolo odoprela a nechala ho hladné.

Matka priznala, že zvyčajne býva diskrétna a nájde si tichšie miesto, no v tomto prípade sedeli všetci s rodinou v zadnej časti reštaurácie, tak synčeka začala pokojne dojčiť. Okolo však prechádzal cudzí muž a ihneď sa na ňu osočil. Skritizoval ju a vyzval, aby použila niečo na zakrytie počas dojčenia.

Mamička sa nenechala vykoľajiť a s pokojom Angličana si na hlavu dala detskú plienku. Manžel ju v tejto vtipnej situácii odfotil a neskôr dali fotku na internet. Prešiel len týždeň, no príspevok  má už vyše 200 tisíc zdieľaní a ľudia sa na reakcii mamičky náramne bavia. Oceňujú jej zmysel pre humor a flegmatickú reakciu na uštipačný komentár.

A friend’s daughter-in-law was told to “cover up” while feeding her baby, so she did!🤣 I’ve never met her, but I think…

Gepostet von Carol Lockwood am Montag, 30. Juli 2018

Pod fotografiou je dnes množstvo podporných komentárov. Ľudia súhlasia, že presne na toto boli prsia stvorené a až neskôr sme z nich začali robiť sexuálne objekty. Prirodzenú vec sme zmietli do krabice s nápisom „nevhodné“ alebo „nechutné“ a toto správanie má za následok nepríjemné pocity matiek pri dojčení. Každá žena si však zaslúži nakŕmiť svoje dieťa bez stresu a obavami pred reakciami okolia.

Skutočne by sa mali mamičky cítiť zle a nepríjemne len preto, že chcú utíšiť hlad svojho vlastného dieťatka? Aj samotná Melanie potvrdila, že jej akt s prekrytím vlastnej tváre detskou plienkou bol len prejavom jej znechutenia a únavy nad neustálym tlakom, ktorý je vyvíjaný na dojčiace matky. Ukázala, aké nezmyselné je zakrývať bábo počas jedla, navyše pri týchto vysokých teplotách. Je to však aj dôkaz, že „bojovať“ sa dá i bez zbraní, hrubých poznámok, urážok a na nepríjemné slová sa dá odpovedať s humorom.

Pozri aj: 9 rád od vašich babičiek a starých mám, na ktoré by ste pri výchove svojho dieťaťa mali radšej zabudnúť, odporúčajú lekári

Jana, independent.co.uk