Mamičky protestujú proti Dňu matiek. Považujú ho za najhorší deň v roku, neuveríte, čo chcú namiesto neho

Dana Kleinová

Foto: Pexels / Image by freepik

Mamy, ktoré sú proti Dňu matiek, to povedali jasne: Milujú svoje deti, ale zaslúžia si stráviť túto nedeľu tak, ako to chcú ony.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál NY POST, Brooke Sharkeyová, vydatá mama dvojročnej dcérky z Brooklynu, minulý rok tesne pred Dňom matiek takmer dosiahla svoj limit. Namiesto toho, aby sa však zrútila, rozhodla si dať potrebnú prestávku. Nie je však jediná mama, ktorá zažíva takéto pocity a ktorá by si zaslúžila dovolenku, a presne na tieto ženy sa zameriava hnutie proti Dňu matiek.

Foto: Image by freepik

Dovolenka pre jedného

„Môj manžel mi v sobotu pred Dňom matiek rezervoval pobyt na jednu noc v hoteli Walker Tribeca,“ povedala 30-ročná Brooke, osobná asistentka z Bed-Stuy, pre The Post. „Dala som si dlhú sprchu, pozerala som si v televízii čo som chcela, objednala som si izbovú službu, v pokoji som skrolovala sociálne siete, dopriala som si luxusnú večeru a stihla som predstavenie na Broadwayi. Bol to ten najlepší darček ku Dňu matiek,“ priznala mamička.

Jej Deň matiek bol tak nielen bez detí, ale tiež bez povinností a takto by mal podľa žien, ktoré nasledujú trend proti Dňu matiek, vyzerať tento sviatok pre všetky mamy. Predsa len, je to ich deň, a tak si zaslúžia aspoň jednodňovú dovolenku. Unavené mamičky by si mali užiť buď jednodňový pobyt niekde v hoteli, alebo by sa mal otecko chopiť zodpovednosti, vziať deti niekam k starým rodičom a dopriať mame deň pre seba v jej vlastnom kráľovstve.

Po Brooke sa k tomuto hnutiu pridala aj 34-ročná Johanna Riehmová, mama dvoch synov. „Už som zažila raňajky na Deň matiek v posteli, ktoré sú spojené s veľkým krikom a chaosom v dome,“ prezradila komička a influencerka a pokračovala: „Tento rok môj manžel berie deti von na ‚chlapský deň‘ a ja budem doma čítať, prejdem sa v prírode, dám si niečo pod zub a budem len tak ležať.“

Najnovšie články